انواع سقف کاذب

اگر شما  بخواهید کار بازسازی ساختمان را انجام دهید، احتمالا سوالات زیادی در مورد سقف کاذب دارید و شاید بپرسید سقف کاذب چیست؟ سقف کاذب امروزه به یک ویژگی مرکزی در خانه های مدرن تبدیل شده و در اشکال مختلف ظاهر می شود. سقف کاذب، همراه با نورپردازی سقف سمت راست به شما کمک می کند احساس راحتی کنید. در اینجا مقاله مخواهیم به انواع سقف کاذب بپردازیم. سقف کاذب اساسا یک سقف افتاده است یا ما می توانیم به آن سقف دوم بگوئیم.

سقف کاذب

آن سقف کاذب نامیده می شود زیرا این سقف اصلی نیست اما سقف ساخته شده بر روی سقف اصلی است. سقف کاذب سابقه 700 ساله دارد. این در ژاپن برای برخی از تزئینات داخلی و هنری استفاده می شود.و نقش بسیار مهمی در ایجاد یک مکان زیبا و جذاب بازی می کنند. سقف کاذب عملکردی و همچنین هزینه ای موثر است. در حالی که این نوع سقف دارای مزایای بسیاری است، همچنین دارای محدودیت هایی است. این سقف در نظر گرفته شده برای حمایت از وزن براکت و کاشی سقف و بسیار کمی دیگر است. سقف کاذب، سیم کشی، لوله کشی و لوله کشی را پنهان می کند و می تواند جذب آکوستیک را بهبود بخشد، عایق گرما را بهبود بخشد و یک سقف را مخفی کند که سطح آن نیست. هزینه نصب سقفی بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله اینکه آیا این پروژه ای است که شما خودتان انجام می دهید یا شما حرفه ای را برای استخدام استخدام می کنید.

انواع سقف کاذب

سقف کاذب پلاستر پاریس

امروزه سقف کاذب پاریس به طور معمول در خوابگاه ها یافت می شود. الگوهای تزیینی که در برخی سقف ها مشاهده می کنید و در کنار لبه های سقف با استفاده از گچ پاریس انجام می شود. برای ساختن الگوهای زیبا و پیچیده، یک هنرمند با کیفیت خوب طول می کشد، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید. گچ پاریس به یک مش فلزی اعمال می شود و از سقف روی کانال های فلزی به حالت تعلیق درآمده است. سقف پاریس در مقایسه با سقف گچ، گزینه های بسیار بیشتری را ارائه می دهد.

سقف کاذب

سقف کاذب گچی

سقف کاذب گچی با فشار دادن گچ بین دو ورق کاغذ یا مقوا تولید می شود. چیزی که شما ممکن است بدانید این است که گچ پاریس در واقع گچ است. گچ به راحتی کار می کند با توجه به اینکه نرم است و می تواند به راحتی برش داده شود. این تابلوها معمولا روی یک شبکه فلزی قرار می گیرند و متصل می شوند و اتصالات بین تخته ها پر شده و صاف می شوند. مفاصل اگر به درستی انجام نشوند، ممکن است شروع به شکستن کنند و چند سال بعد از نصب، ظاهر کمرنگی ایجاد کنند. سقف کاذب گچ برای ساخت آسان تر است و زمان کمتری برای خشک کردن و ضد آب کردن از سقف های پاریس می گیرد، اما اجازه نمی دهد همان طیف وسیعی از طرح هایی که می توان با سقف پاریس به دست آورد. بنابراین اگر طراحی سقف کاذب خود را برای هر دو گزینه  می توانید استفاده کنید از تخته های گچی برای پاریس توصیه می شود.

گچبری پاریس

شما ممکن است اصطلاح گچبری پاریس را بشنوید و تعجب کنید که آن چیست. این لبه گچ پاریس است که معمولا در امتداد لبه های دیوار و سقف دیده می شود. بعضی از این قسمت ها ممکن است توسط سازنده نصب شده و قابل نصب باشند.

نصب سقف کاذب

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی می تواند به شما یک نگاه عالی بدهد، اما قیمت آنها زیاد به صرفه نیست. همانند بسیاری از چیزهای چوبی، آنها در معرض حملات موریانه ها و دیگر حشرات هستند و می توانند به سرعت با رطوبت پوشانده شوند. حفاظت موریانه های منظم ضروری است، و باید امیدوار بود که اتاق مستعد برداشتن از بالا نیست. متناوبا، اگر شما فقط به یک نگاه چوبی علاقه مند هستید، شما می توانید گزینه های با فشار بالا ورقه ورقه و یا PVC را با پایان چوبی در نظر بگیرید. هر دو سقف HPL و PVC ارزان تر و مقاومت بیشتری نسبت به اشکالات و رطوبت نسبت به چوب خواهند داشت. بین این دو، HPL احتمالا گرانتر از PVC خواهد بود. دیگر انواع سقف کاذب عبارتند از: سقف کاذب PVC (در دیگر سبک های غیر چوبی)، سقف کاذب شیشه ای، سقف کاذب اکریلیک و سقف کاذب فلزی. اینها در فضاهای مسکونی کمتر رایج هستند و بیشتر مردم تمایل دارند در دفاتر، مغازه ها و سایر مراکز تجاری استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *