چگونه یک اتاق را طراحی کنیم؟

برای پیاده سازی طراحی داخلی از دیوارها شروع کنید برای جلوگیری از رنگی شدن و یا ریختن رنگ بر روی کفپوش های جدید، قبل از انجام هر کاری باید بر روی کفپوش های چیزی بکشید و آن ها را بپوشانید که کفپوش ها خراب نشوند. سپس اگر کاغذ دیواری و یا طرحی از قبل بر روی دیوار دارید آن را از دیوار جدا کنید و دیوار را پاک سازی کنید تا دیوار تمیز شود و برای طرح و دکوراسیون منزل جدید آماده شود.

دکوراسیون منزل

نصب کفپوش در دکوراسیون منزل

اگر قصد دارید کفپوش جدیدی جایگزین موکت، وینیل، کاشی یا کفپوش چوبی در تزئینات داخلی خود کنید، باید این کار را در حال حاضر انجام دهید، اما مراقب باشید که کار جدید خود را در حال حرکت مبلمان جدید نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که تمام رنگ قبل از شروع کفپوش کردن، خشک می شود، چون می تواند گرد و غبار فراوانی را ایجاد کند که به لکه های رنگی آسیب برساند. پس از پایان نصب کفپوش ، حتما قبل از انجام مراحل بعدی و قبل از خالی شدن کفپوش یا کفپوش کردن کفها را تمیز کنید. چون اگر وسایلی بر روی کفپوش قرار دهید تمیز کردن آن ها سخت و حتی غیر ممکن می شود.

تزئینات داخلی

از قرار دادن مبلمان در نقطه کانونی اتاق یا بزرگترین قطعات مبلمان شروع کنید. حرکت را با  قطعات کوچک مبل و قطعات تزئینی ادامه دهید. نترسید دوباره ترتیب را تغییر دهید اندازه و جایگاه ممکن است به طور کامل با آنچه که شما برای اولین بار در نظر داشتید مطابقت نداشته باشد. اما با تغییرات سعی کنید طرح و دکور مورد نظر و دلخواه خود را پیاده سازی کنید. اطمینان حاصل کنید که ترتیبات سالنها فرصتی برای مکالمه و یا نمایش بدون مانع تلویزیون باشد و در صورت امکان حتما این کار ها را فراهم کنید. پیاده روی و راه رفتن بین اتاق ها در منزل برای جریان داشتن اتاق ها امکانی طبیعی و روشن است. برای جدا کردن قسمت های اتاق از یک دیگر می توانید از کفپوش ها ، مبلمان و یا باکس های مخصوص که زیبایی های خاص خود را دارند و میتواند به دکوراسیون جلوه ای زیبا بدهد استفاده کنید.

طراحی داخلی

نور پردازی در دکوراسیون منزل

گزینه های نورپردازی را ایجاد کنید. تقریبا در تمام اتاقها، برای ایجاد خلق و خوی متفاوت یا برای روشن کردن بخش خاصی از اتاق، سطوح مختلف نور مورد نیاز است. می توانید از لامپ های کم مصرف در نور اصلی و لامپ های محل از نظر استراتژیک استفاده کنید. پرده ها، سایه های مناسب برای کنترل نور خورشید و طبیعی انتخاب کنید. لمس نهایی خود را در اتاق قرار دهید. هرچند ممکن است به نظر می رسد که یک تصویر پس از آن است، اما موارد کمی از دکوراسیون و خاطرات اغلب چیزی است که شخصیت و چابکی آن را می دهد. این را با توجه به موضوع و خلق و خوی اتاق خود مطابقت دهید و آن را برای شما و مهمانانتان لذت بخش باشد. آویزان کردن تصاویر و آثار هنری روی دیوار برای تکمیل قرار دادن مبلمان میتواند به منزل شما جلوه زیبا تری بدهد. تصاویر، مداد و دیگر دکوراسیون ها را روی قفسه ها و میزها قرار دهید. ذخیره سازی پنهان برای پتو، سایبان و موارد دیگر که ممکن است لازم باشد مورد استفاده قرار گیرند اما در همه زمان ها مورد نیاز نیست. و شما می توانید آن ها را در هرجای دلخواه خودتان قرار دهید.

دکوراسیون منزل

نکات طراحی داخلی

سعی کنید قطعات و لوازم دکوراسیون خود را طوری انتخاب کنید که مناسب همه فصل ها باشد و یا اگر این امکان را دوست ندارید سعی کنید طراحی داخلی خود را طوری انتخاب کنید که بتوان در هر ماه تغییرات لازم برای آن فصل و ماه را بر روی آن اعمال کنید.

حتما از این قضیه که با تزئینات داخلی و جدید خود راحت هستید و در منزل خود احساس آرامش میکنید اطمینان حاصل کنید زیرا دکوراسیون منزل می تواند بر خلق و خو و روحیات شما تاثیر مستقیم داشته باشد و اگر احساس راحتی و آرامش ندارید سعی کنید دکوراسیون خود را تغییر دهید تا احساس راحتی در منزل خود داشته باشید.

طراحی داخلی

شما می توانید برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل خود از کارشناسان با تجربه گروه نیم رخ طلایی استفاده کنید. کارشناسان طراح ما با بیش از هفت سال سابقه کاری آماده خدمت رسانی به شما هموطنان در سراسر کشور عزیزمان ایران می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *