دکوراسیون منزل ؛ چگونه دیوار اتاق را تزین کنیم؟

دکوراسیون منزل ؛ چگونه دیوار اتاق را تزین کنیم؟

هنگامی که شما می خواهید اتاق ناهار خوری خود را تزئین کنید و دکوراسیون منزل خود را انجام دهید ، حتما باید روی میز، صندلی و صفحات تمرکز کنید. فراموش نکنید که دیوارها بخش مهمی از اتاق ناهار خوری است که خلق و خوی فضا را تنظیم می کند شما می توانید از نصب کاغذ دیواری برای اینکار استفاده کنید. هنگامی که تصمیم گرفته اید برای تزئین اتاق نهار خوری باید ببینید که چه فضایی برای اتاق ناهارخوری خود می خواهید، رنگ ها را انتخاب کنید و اتاق را رنگ کنید. روشنایی را نصب کنید که فضا را افزایش می دهد و دیوارها را با نقاشی، صفحات، آینه یا گیاهان تزئین کنید. شما متوجه خواهید شد که چگونه دکوراسیون دیوار می تواند اتاق ناهار خوری شما را به محیط آرام تبدیل کند شگفت زده خواهید شد.

دکوراسیون منزل

تصمیم گیری در مورد حالت و احساس دکوراسیون اتاق

در نظر بگیرید که چه سبکی شما می خواهید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید بیش از یک سبک را برای دیوارهای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید. برخی از سبک ها یا تم های محبوب عبارتند از:

رسمی و ظریف

راحت

سنتی

روستایی

عجیب و غریب

کشوری

معاصر یا مدرن

طراحی داخلی

نقطه کانونی برای دیوارها را انتخاب کنید. به اتاق نگاه کنید تا ببینید که آیا هر ویژگی در هنگام ورود به شما توجه شما را جلب می کند. از نقطه نظر کانونی به عنوان نقطه شروع برای حلق آویز دکوراسیون یا تصمیم گیری خلق و خوی برای اتاق استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک پنجره بزرگ یا پنجره شوم داشته باشید، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید اتاق نور و هوا و یا تاریک و روستایی باشد. اگر شما یک نقطه کانونی بزرگ نداشته باشید، به یاد داشته باشید که موارد همچنین می توانند جذابیت اصلی در اتاق باشند. شما ممکن است خانواده خانوادگی چین داشته باشید که می خواهید بر روی دیوارها یا یک نقاشی زیبا که می توانید یک دیوار را پر کنید.

تصمیم بگیرید که از اتاق استفاده میکنید. بعضی از افراد فقط از اتاق های ناهارخوری خود برای جمع شدن رسمی استفاده می کنند در حالی که دیگران هر روز در آنها غذا می خورند. در مورد چگونگی استفاده از اتاق و چگونگی فضای مورد نظر خود فکر کنید. به عنوان مثال، اگر شما غالبا در اتاق جمع می شوید، ممکن است بخواهید یک اتاق غذاخوری گرم و گرم داشته باشید. شما می توانید عکس خانوادگی و یا سوغات خود از سفرهایی که رفته اید را بر روی دیوار آویزان کنید.

دکوراسیون منزل

افزودن رنگ و روشنایی به دکوراسیون اتاق

رنگ های دلخواه را برای اتاق انتخاب کنید رنگ دیوارها تاثیر زیادی بر خلق و خوی اتاق خواهد داشت. با استفاده از رنگ های تیره بر روی دیوار می توانید اتاق را بیشتر رسمی کنید در حالی که رنگ های سبک تر می توانند یک فضای کوچک را بزرگتر کنند. اگر فقط یک رنگ را انتخاب نکنید، می توانید دیوارها را رنگ های مختلف رنگ کنید. به عنوان مثال، یک رنگ  قهوه ای خاکستری بر روی یک دیوار و یک سبز گرم برای یک اتاق غذاخوری محض روستایی انتخاب کنید. دو رنگ برای دیوارهایی که دارای پانل یا قالب هستند عالی هستند زیرا دیوارها قبلا تقسیم شده اند.

دیوارها را رنگ کنید تصمیم بگیرید اگر میخواهید رنگهای جامد را رنگ کنید یا اگر میخواهید طرحها را رنگ کنید. به عنوان مثال، شما می توانید خطوط افقی رنگی در سراسر اتاق انتخاب کنید. از دو رنگ پویا استفاده کنید که اگر می خواهید دیوارها یک نگاه مدرن یا معاصر داشته باشند، متضاد است. به عنوان مثال، نیمه پایینی دیوار را در یک ترد سفید رنگ کنید و نیمه بالایی را در یک آبی سیاه غنی کنید. یا از دو رنگ خنثی و خنثی مانند کرم و پریده نازک برای نگاه نرم و گاه به گاه استفاده کنید. شما می توانید تصویر زمینه را به عنوان یک تزیین یا پوشش دیوارها قرار دهید، اما معمولا گران تر از رنگ است.

طراحی داخلی

اعلان نامه ها را اعمال کنید. اگر میخواهید یک نقل قول الهام بخش، شکلات یا طرح سرگرم کننده در یکی از دیوارها قرار دهید، یک نسخه چاپی را بخرید. پشت جلد مجله را پاک کنید و آن را بر روی دیوار قرار دهید که تصویر یا نقل قول آن را می خواهید. برای از بین بردن حباب هوا از روی جلد از یک اسکرابر اسکنر یا کارت اعتباری استفاده کنید و آن را به دیوار بچسبانید. دستورالعمل سازنده را برای تعیین اینکه آیا دکمه های دائمی یا قابل جابجایی هستند، بخوانید.

نصب کاغذ دیواری

تنظیم چراغ ها، بسیاری از اتاق های ناهارخوری دارای یک چراغ مرکزی نور مانند نور لوستر یا آویز هستند. اگر دیوارها تاریک به نظر می رسد و یا شما فقط نور بیشتر می خواهید ، ترتیب چراغ در گوشه اتاق. قرار دهید برای اتاق های ناهار خوری دنج، لامپ های کف و یا باشگاه را نگاه کنید. برای ریختن بر روی دیوارها، از torchieres استفاده کنید. اگر میز صندلی یا بوفه دارید، می توانید لامپ های کوچک را روی آنها نصب کنید. شما همچنین می توانید روشنایی محفظه نصب کنید اگر فضای محصور روی دیوار داشته باشید. این می تواند نور محیط را برای بقیه اتاق ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *