خاکبرداری و گودبرداری ساختمان

خاکبرداری و گودبرداری ساختمان

خاکبرداری و گود برداری ساختمان با انواع روش های مختلف و هزینه ارزان و قیمت مناسب در ابعاد مختلف

شرکت ساختمانی شیک و پیک یکی از بزرگترین شرکتهای موجود در تهران و کشور در زمینه کلیه خدمات ساختمانی از جمله گودبردای و خاکبرداری میباشد. یکی از خدماتی که میتوانیم به جرات بگوییم مجموعه ما در آن مهارت بالایی دارد خدمات مربوط به خاکبرداری و گودبرداری ساختمان به صورت کاملا اصولی میباشد . در صورتی که نیاز به دریافت این خدمات دارید میتوانید با مجموعه ما تماس گرفته تا با هزینه بسیار مناسب گود برداری و خاک برداری شما را انجام دهیم . مهندسین و نیروهای خبره ما سالهاست در این زمینه مشغول به کار و فعالیت هستند و هزاران پروژه کوچک و بزرگ را به صورت کاملا اصولی به ثمر رسانده اند . پس فرصت را از دست ندهید و همینک با شماره تماسهای مجموعه ما در تماس بگیرید. برای اطلاع از قیمت ها هم میبایست تیم ما ابتدا حجم خاک برداری و شیب گودبرداری را محاسبه کنند تا بتوانند قیمت مناسبی را به شما اعلام کنند.

آیین نامه و دستور العمل اجرایی اصول خاک برداری و گود برداری اصولی منازل

عملیات خاکبرداری و گودبرداری ساختمان توسط تیم ما مطابق با آیین نامه های شورای تدوین مقررات ملی ساختمانها صورت میپذیرد . کلیه مجوز های لازم برای خاکبرداری و گودبرداری توسط مجموعه ما دریافت شده است و سالهاست در این زمینه فعالیت چیمگیری داشته اینم .

تعریف اصولی در خصوص گودبرداری و خاکبرداری زمین

گودبردای به هرگونه حفاری و خاکبرداری و برداشتن خاک و مصالح سنگی ووو در تراز پایین تر از سطح زمین یا در تراز پایین تر از زیر پی منزل مجاور گفته میشود . طبق بند ۳-۲-۴ مجله ۵۵ سطح هایی که روی آنها عملیات خاکبرداری انجام شده است نباید بیشتر از هفتاد و دو ساعت در معرض عوامل طبیعی ، آفتاب و باران باشند به دلیل اینکه مقاومت زمین کم میشود و خاک پی زمین که گودبرداری شده است دچار تغییر میشود. لذا برای اینکه پی دچار این تغییرات نشود بلافاصله بعد از عملیات گودبرداری و خاکبرداری و حفاری روی خاک را با ملات سیمان یکنواخت میکنند. ناگفته نماند که پی کنی را ما در زمینهای سست نیز انجام میدهیم.

انواع حفاری و خاکبرداری زمین که شرکت ما انجام میشود.

  • خاکبرداری در زمین لجنی
  • خاکبرداری در زمین سنگی

اصطلاح روشهای اصلاح خاک چیست:

روشهای اصلاح خاک در خاکبرداری و گودبرداری به روش های متعددی گفته میشود که در قسمت پایین به انها اشاره میکنیم پس با دقت مطالعه کنید .

۱- روش جانشینی در گودبرداری :

در این روش خاک زیرشالوده را تا ارتفاع مناسبی برمیداریم و خاک مکانهای دیگه ای را که مناسب هستند را با خام قبلی جایگزین میکنیم.

۲- روش تحکیم یا همان پیش بارگذاری در خاکبرداری :

در این روش از گودبرداری که زمانبر و هزینه زیادی را به همراه دارد از وزنه ، کوبه و سربار یا خاک مناطق دیگر بر روی خاک زیر شالوده استفاه میشود تا در اثر عملیات گودبرداری دچار تراکم شود تا بتوان مورد استفاده قرار داد.

۳- زهکشی عمودی یکی از مهمترین روش های خاکبرداری و گودبرداری :

در این روش از گودبرداری نیز برای خارج کردن سریع آب از رهکشی عمودی استفاده میشود.

۴-روش متراکم سازی:

در خاک ویبراتور و غلطک هایی را با چکش فرو میکنند.

۵-روش ترکیبی گودبرداری :

خاک را با سیمان و آسفالت مخلوط میکنیم تا به بهترین حالت ممکن تبدیل شود

۶-روش مسلح کردن خاکبرداری :

در این روش از گودبرداری برای اینکه بتوانیم خاک را تقویت کنیم از پوسته و شبکه های مشی استفاده میکنیم که این شبکه های شامل ژئوگرید و ژئو تکستایل و… میباشند

۷- تزریق دوغاب ( میکرو پایل) :

زمانی که مهندسین ما در حین خاکبرداری ( گودبرداری ) با خاک هایی رو به رو میشوند که سست هستند و باربری کمی دارند از میکروپایل ها برای باربر کردن خاک استفاده میکنند که این میکروپایل ها با تزریق دوغاب سیمان به وجود می ایند .

سپرکوبی

خطرات ناشی از خاکبرداری و گودبرداری غیر اصولی

در سالهای اخیر شاهد تلفات جانی و مالی بسیاری در خصوص گودبرداری و خاکبرداری غیر اصولی منازل بوده ایم . این هشدارها همیشه داده میشد ولی اکثر کسانی که در زمینه ساخت و ساز هستند به انها توجه نمیکنند و کار حفاری ساختمانهای خود را به شرکت هایی میسپارند که از نیروهای خبره بهره نمیبرند .شرکت شیک و پیک به شما این امید را میدهد که از برترین متخصص ها در این زمینه بهره میبرد لذا اگر از خاکبرداری و گودبرداری ساختمان هایتان به صورت غیر اصولی خسته شده اید میتوانید با مجموعه ما همکاری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *