دکوراسیون اتاق خواب مدرن؛ چگونه اتاق خواب خود را تزئین کنیم؟

دکوراسیون اتاق خواب مدرن ایرانی

در این روز های پاییزی که هوا به سمت سردی دارد می رود می خواهیم چند ایده خاص برای دیزایین اتاق خواب به شما بدهیم. با ما همراه باشید تا با ایده های نوین دکوراسیون اتاق خواب مدرن آشنا شوید.

استفاده از رنگ های جدید و متفاوت برای دکوراسیون

این بار برای از رنگ های جدید و متفاوت استفاده کنید. از ترکیب رنگ ها بهره ببرید و فضای جدید با انرژی جدید خلق کنید. با رنگ ها بازیکنید و از اینکه رنگ مورد نظرتان جالب نشود نترسید و جسارت به خرج دهید. رنگ مورد علاقه تان را انتخاب و آن را با وسایل اتاق و رنگ دیوار یا کاغذ دیواری ست کنید. اگر همه اصول هنر دکوراسیون را به درستی رعایت کرده باشید به نتیجه مطلوبی خواهید رسید. تغییر و تحول در جهت مثبت و در جهت سلیقه شما انرژی مثبت زیادی به شما می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب مدرن عروس و داماد

یکی از مهم ترین مسائل برای دیزایین اتاق داماد و عروس انتخاب رنگ است. شما باید رنگی را انتخاب کنید که هم سلیقه جفت تان باشد و هم ارامش را به شما القا کند. بعد از انتخاب رنگ و یا رنگ هایی که با هم ست هستند مهم ترین مسئله نحوه ی چیدمان اتاق است که باید یک سری اصول در آن رعایت شود

اولین اصل این است که تخت خواب را به دیوار اتاق نچسبانید و حدود 5 تا 10 سانت فاصله بدهید. این کار باعث می شود که هوا در زیر تخت جریان داشته باشد.

حتما یک گل طبیعی در اتاق بگذارید حس خوبی به شما القا خواهد کرد.

زیر تخت وسیله اضافی نگذارید باعث می شود خواب راحتی نداشته باشید.

برای یک دیزایین اتاق خواب اصولی جلوی تخت خواب آیینه نگذارید زیرا موقعی که از خواب بیدار می شوید خود را در ایینه نبینید.( مطالبق قید شده راجب اصول فنگ شویی بود برای اطلاعات بیشتر راجب فنگ شویی خانه کلیک کنید).

 دکوراسیون اتاق خواب

 انتخاب پارچه مناسب و یک شکل برای اتاق خواب

یک پارچه زیبا و هم رنگ ست اتاق به داشتن یک محیط زیبا ومناسب کمک می کند. از پارچه و طرح های ست برای اتاق خواب استفاده فرمایید. پارچه های یک دست برای رویه بالش و تخت خواب و پرده و قالی فرش با هم کمک  زیادی به داشتن یک اتاق مدرن به شما می کند.اگر می خواهید یک دکوراسیون اتاق خواب متفاوت و مختص خودتان داشته باشید باید دست به کار شوید. وسایل دکوری را خودتان بسازید و نام همسر و فرزندتان را در ان طراحی کنید. این هم باعث میشود که هنر دست شما دیده شود و اینکه از هنر خود به وجد بیاید. این کار را توصیه می کنم انجام دهید وجود یک وسیله که شما خودتان خلق کرده اید انرژی وصف نشدنی به شما خواهد داد. برای شروع می توانید از خمیر، سفال، رنگ ها و یونولیت استفاده کنید.

دکوراسیون منزل

وسایل دکوری مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن

هر وسیله ای که دوست دارید داشته باشید برای اتاق خواب خود استفاده کنید. مثلا اگر به تاب علاقه مندید حتما از تاب استفاده کنید. یا اگر صندلی گهواره ای دوست دارید می توانید ان را گوشه ای از اتاق تان قرار دهید. استفاده از پارچه دیواری در اطراف تخت استفاده کنید. اگر به خاطره بازی علاقه دارید می توانید یکی از دیوار های اتاق تان را به نصب تابلو های عکس اختصاص دهید. همه ی این ها برای شما یک پیشنهاد است. هر کدام را که دوست دارید می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن خود در نظر بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب

طراحی داخلی منزل خود را شروع کنید

تصمیم بگیرید چه مقدار زمان و پول می خواهید صرف کنید. اگر پول زیادی دارید، می توانید اتاق خود را به محتوایی که دوست دارید تزئین کنید. با این حال، اغلب اوقات دکوراسیون داخلی باید در یک بودجه کار کند. با این حال اگر شما از نظر بودجه در تنگنا قرار دارید، ممکن است مجبور شوید برخی از امکانات را کم کنید. مثلا: به جای خرید مبلمان جدید، شما می توانید مبلمان قدیمی خود را دوباره رنگ و یا نو سازی کنید.در نظر بگیرید که آیا سبک خود را از حالا تا چند سال بعد دوست دارید؟ اگر قصد دارید در مدتی در خانه خود بمانید و اغلب مجبور نباشید مجددا مورد استفاده قرار گیرید، آیا همچنان سبک شما را هم اکنون دوست دارید؟ اگر سلیقه شما به مرور زمان تغییر می کند بهتر است وسایل اصلی اتاق خواب و منزا تان را به رنگ خنثی استفاده فرمایید و وسایل کوچک تر و جزئی را به رنگ دلخواه تهیه کنید. زیرا همانطور که گفتیم رنگ های خنثی با هر رنگی ست میشود. با این کار اگر سلیقه شما به مرور زمان تغییر کرد دیگر نیاز به صرف هزینه ی زیادی نیست و کافی است رنگ وسایل دکوری و کوچک را تغییر دهید.

تمیز کردن اتاق خواب و برداشتن وسایل غیر ضروری

مطمئن شوید که اتاق شما تمیز است اگر اتاق شما بسیار کثیف و یا کم برافراشته باشد، ابتدا باید آن را تمیز کنید. این به شما یک صفحه خالی برای کار با شما می دهد. آسانتر خواهد بود که چیزها را در اطراف حرکت دهید و ببینید که چگونه آنها به نظر می ایند. وسایل اضافی و  غیر ضروری را ار اتاق خواب بردارید تا خلوت تر به نظر برسد.

 دکوراسیون داخلی

 اگر به دنبال یک دکوراسیون اتاق خواب کودک میگردید و به راهنمایی نیاز دارید کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *