دکوراسیون اتاق پذیرایی ؛ چگونه اتاق پذیرایی منزل را تزئین کنیم؟

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل با انتخاب رنگ های مناسب

رنگ های آتشی را برای شور و انرژی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل  استفاده کنید. یک عنصر متوازن افقی فنگ شویی در فضای خود، انرژی حمایت کننده ای را در تمام تلاش های حرفه ای خود به ارمغان می آورد و به شما کمک می کند تا دکوراسیون جذاب تری داشته باشید. و این نیز به شما کمک خواهد کرد که شور و نشاط را به زندگی و اتاق خواب خود بیاورید. رنگ عناصر آتش فنگ شویی عبارتند از:

 1. رنگ سرخ در دکوراسیون منزل

 2. رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل

 3. رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

 4. رنگ صورتی در دکوراسیون منزل

 5. رنگ زرد پر رنگ در دکوراسیون منزل

رنگ های زمینه را برای هماهنگی و ثبات در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل  در نظر بگیرید. یک رنگ قوی و هماهنگ فنگ شویی در خانه شما باعث ایجاد ثبات، هماهنگی بیشتر بین رنگ ها خواهد شد. فنگ شویی رنگ های  زمینه ی جذاب عبارتند از:

 1. رنگ زرد کمرنگ
 2. رنگ بژ

رنگ های فلز در دکوراسیون منزل

رنگ “فلز” را برای وضوح و دقیق وارد کنید. رنگ های  فلزی ویژگی های وضوح، دقت و زیباتر شدن را به ارمغان می آورند؛ حضور متعادل این نوع رنگ ها به شما کمک می کند تا دکوراسیون زیباتری داشته باشید. رنگ های فلزی عبارتند از:

 1. خاکستری
 2. سفید

همچنین رنگ های استیل را هم میتوانید اضافه کنید تا  آرامش بیشتری را به اتاق خواب خود بیاورید. در پایان یک روز سخت و پرکار، مهمترین چیز برای شما این است بتوانید در اتاق خواب خود آرام بخوابید و به خواب خوبی داشته باشید. داشتن رنگ های سبک، نرم و پاستیلی در اتاق خواب شما می تواند به آرامش شما بیافزاید. در اینجا چند رنگی که می توانید استفاده کنید را آورده ایم:

 1. آبی کمرنگ
 2. صورتی روشن
 3. سبز روشن
 4. بنفش روشن

ملاحظات دیگر در دکوراسیون منزل

اتاق خواب خود را به عنوان یک مکان امن تصور کنید. اتاق خواب شما باید پناهگاه شما باشد. اتاق خواب باید جایی برای فرار از استرس زندگی روزمره شما باشد، روزمرگی شامل کار شما، فرزندان شما، سلامتی شما و یا دوستی شما می باشد. اتاق خواب نباید جایی باشد که هر چیز اضافی را که برای آن جایی ندارید به آن پرتاب کنید. برعکس، باید ساده و خلوت و پر از آرامش باشد، جایی برای اوقاتی که بیدار هستید، زمانی که می خواهید استراحت کنید – یا فقط هنگامی که نیاز به  استراحت دارید.

روشنایی معمولی داشته باشد برای بهتر نشان دادن فضا ها، شما باید از چراغ های روشن، شفاف و یا نور های زیادی اجتناب کنید. در عوض، دارای چراغ های رومیزی با نور کم تر باشد  و سعی کنید بیشتر از  نور طبیعی پنجره ها کمک بگیرید. این باعث می شود تا شما احساس آرامش بیشتری داشته باشید و به راحتی از چراغ های پر نور که خیلی روشن هستند بپرهیزید.

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

موقعیت پنجره در دکوراسیون منزل

از موقعیت پنجره ها آگاهی داشته باشید. اگر می توانید سعی کنید جای خواب خود را بین پنجره و یک درب قرار ندهید، اگر نمیتوانید از آن اجتناب کنید، حداقل سعی کنید که پرده های زیبا و دلپذیری برای جلوگیری از برخی از انرژی های منفی قرار دهید .

 

هنر الهام بخش اتاق خواب در طراحی و دکوراسیون منزل

تصاویری از صحنه های آرام بخش از طبیعت و یا مکان های دیگر که به شما الهام می بخشند، جمع کنید. بعضی از تصاویری که واقعا بی نظیر هستند را انتخاب کنید، تصاویری که انگیزه شما را برای رسیدن به رویاهای خود بیشتر میکند و یا چیز های دیگری که شما را در یک فضای آرام قرار می دهد را انتخاب کنید. هر چیزی که بیش از حد ترسناک، خشن و یا ناراحت کننده باشد در اتاق خواب شما جایی ندارد. بهترین تصویر الهام بخش را روبروی تخت خواب خود بگذارید، به طوری که اولین چیزی که  هنگام بیدار شدن میبینید همین تصویر باشد.

سعی کنید فضای مساوی در هر دو طرف تخت خود و دیگر مبلمان داشته باشید. یک فرد باید بتواند به راحتی در اطراف اتاق خواب شما حرکت کند. البته، یک تکه از مبلمان ممکن است نابرابری هایی را ایجاد کند، اما به طور کلی، باید سعی کنید تا فضا ها در هر طرف برابر باشد و این که اکثر لوازم  در اتاق خواب در یک طرف قرار داشته باشند و طرف دیگر راه برای عبور و مرور باشد. در این صورت میتوانید ادعا کنید که دکوراسیون و طراحی داخلی منزل تان برای تان اهمیت دارد.

از لباس هایی که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید، خلاص شوید . یک بار دیگر سراغ کمد ها و کشوی خود بروید و تمام لباسهایی را که در یک سال گذشته نپوشیده اید را بردارید. این لباس ها را اگر واقعا قابل استفاده هستند می توانید به دوستان و آشنایان تان بدهید و یا در دیوار مهربانی محل تان بگذارید. حتی نگه داشتن این لباس های قدیمی که استفاده نمیکنید  ممکن است مانع از دسترسی شما به لباس های جدیدی شود که تا بحال آن ها را ندیده اید.

از قرار دادن عکس های بیش از حد خویشاوندان یا دوستان در اتاق خواب اجتناب کنید . شما می توانید چند عکس خانوادگی در اتاق خواب خود داشته باشید، اما از هرج و مرج عکس های زیادی خویشاوندان در همه جای اتاق جلوگیری کنید، عکس هایی را در اتاق خواب قرار دهید که فکر میکنید از دیدن آن ها سر حال می شوید و حال تان خوب می شود حتی می توان از عکس های با زمینه ی مذهبی نیز استفاده کرد.

اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما خیلی شلوغ نیست اتاق خواب خود را همواره ساده، جذاب و مکانی برای آرامش نگه دارید. تا زمانی که کاملا مطمئن نشده اید صندلی ها، لامپ ها یا تصاویر را به اتاق خواب خود اضافه نکنید. هر چه وسایل بیشتری در اتاق خواب قرار دهید، پیدا کردن وسایل دیگر نیز برای تان سخت تر خواهد شد.

خلاص شدن از شر هر وسیله اضافی برای داشتن جلوه ی مطلوب در اتاق خواب خود

باید از هر گونه وسیله اضافی، سطل زباله، لوازم جانبی قدیمی، عکس های بی هدف و جلف، هدایای بی استفاده و یا واقعا چیزی که به آن  نیاز ندارید، خلاص شوید. اگر دلایل زیادی برای برخی از اقلام دارید، می توانید آنها را در محل ذخیره یا اتاق دیگری قرار دهید، اما برای کم کردن چیزهایی که واقعا در اتاق خواب شما به آن نیاز ندارید، کار کنید. داشتن یک اتاق خواب بی نظیر،  منجر به زندگی بی نظیر و دل انگیز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *