دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

ایده های ناب را در ویدیو زیر مشاهده کنید

چگونه اتاق کودک را تزئین کنیم؟

دکوراسیون داخلی اتاق کودک نیازی به هزینه زیادی ندارد و تزئینات داخلی ساختمان آن آسان است. طرح های زیادی برای ایجاد و طراحی داخلی وجود دارد، همه تغییرات دکوراسیون اتاق کودک کاملا قابل کنترل است. اگر اتاق کودک را برای نوزاد طراحی میکنید و میخواهید وارد یک زندگی جدید با اعضای جدید خانواده شوید سبک دکوراسیون به انتخاب و سلیقه شماست ولی اگر برای فرزند کودک و نوجوان خود می خواهید از تحمیل هر گونه انتظارات سخت اجتناب کنید، و به یاد داشته باشید که کودک شما است که باید تصمیم گیرنده باشد ولی اگر سلیقه او با سن او متناسب نبود سعی کنید که او را متقاعد کنید نظر شما برای فرزندتان مهم است.

دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد

قبل از تولد فرزندتان سعی کنید دکوراسیون اتاق کودک را تکمیل کنید. این کار برای همه والدین مقدور نیست، اما اگر میتوانید بهتر است از ابتدای شروع طراحی دکوراسیون اتاق کودک نگرانی های خود را بر طرف کنید و زمانی که کودک در اتاق تنها است شما نگران نباشید. تنها راه درستی که برای طراحی یک دکوراسیون اتاق کودک وجود دارد اطمینان از یک محیط امن است. کار طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود را در سه ماهه دوم کودک خود شروع کنید. هنگامی که جنس کودک خود را می دانید، شما می توانید اندیشه ای بهتر از موضوع یا رنگ مورد نظر خود داشته باشید. همچنین شما می توانید از سایت دکوراسیون منزل ، چیدانه ، اینستاگرام و … برای طراحی خود ایده بگیرید.

در مورد میزان بودجه برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود تصمیم گیری کنید. این  برای برخی از والدین که اتاق کودک خود را می خواهند زیبا طراحی کنند مهم است اما قبل از هر چیزی به یاد داشته باشید که برای کودک مهم نیست که آیا فرش با پرده ست است یا خیر؟ تمرکز بر خرید چیزهایی است که ارزان باشند و کودک شما با آن ارتباط برقرار کنند بهتر است. حتما علاوه بر ظاهر حواستان به ایمنی دکوراسیون اتاق کودکتان نیز باشد.

اتاق خود را اندازه گیری کنید اندازه گیری اتاق را انجام دهید و آنها را روی یک کارت کوچک که می توانید در کیف پول خود حمل کنید، بنویسید. این کار را برای این انجام دهید که وقتی میخواهید وسایل برای طراحی خریداری کنید ابعاد را داشته باشید و بعد از خرید وسایل دچار اشتباه نشوید. برای مثال وقتی به خرید مبلمان، رنگ و لوازم جانبی بروید، به این اندازه ها نیاز دارید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

یک تم یا رنگ را برای دکوراسیون اتاق کودک انتخاب کنید. قبل از اینکه شما شروع به خرید کنید باید یک رنگ را مشخص کنید. معمولا رنگ اتاق مطابق با جنیست بچه انتخاب می شود. اگر جنسیت کودک را نمی دانید، رنگ های خنثی مانند کرم، زرد، بژ و سبز رنگ پریده انتخاب خوبی است. شما همچنین می توانید اتاق را در اطراف یک ایده واحد قرار دهید و یا می توانید اقلام را در چند رنگ خاص انتخاب فرمایید. ایده هایی برای موضوعات عبارتند از: دریایی، ورزش، روده، بالن یا جنگل. در نظر بگیرید رنگ خنثی و یک رنگ روشن برای اتاق کودک خود، مانند زرد و خاکستری، آبی و شکلات، یا بنفش و سفید، جفت کنید.

انتخاب کف پوش برای دکوراسیون اتاق کودک

شما ممکن است تصمیم بگیرید از چه کفپوشی برای کف اتاق خود استفاده کنید. در حالی که فرش نرمتر از کف پوش است.کف اتاق باید از بهترین جنس و نرم ترین بافت ها باشد تا فرزندتان موقع بازی اذیت نشود. کف اتاق با پارکت و یک فرش بزرگ می تواند بهترین کار برای طراحی شما باشد. اتاق را رنگ کنید و یا از پوستر یا کاغذ دیواری استفاده کنید. اگر تصمیم به تغییر رنگ دیوار دارید، قبل از انجام هر کاری دیگر این کار را انجام دهید، دیوارها را رنگ کرده یا کاغذ دیواری را اضافه کنید. شما می توانید از تلفیق رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنید. سعی کنید رنگ های VOC کم (ترکیبات آلی فرار) را در طراحی خود استفاده کنید. مواد شیمیایی منتشر شده توسط رنگ های غیر استاندارد می تواند برای نوزاد شما مضر باشد. به دنبال تصویر زمینه قابل شستشو بگردید.

اتاق کودک

انتخاب تخت برای دکوراسیون اتاق کودک

یک تخت و تشک را انتخاب کنید تخت کودک را دروسط اتاق قرار دهید. تخت کودک باید ایمن باشد تنها زیبای تخت را مد نظر نگیرید. شکل، سبک، و دوام یکی از عواملی است که باید برای انتخاب تخت خواب کودک در نظر بگیرید. بررسی کنید که تمام سخت افزار موجود و به درستی نصب شده است، از جمله مهره ها، براکت ها و پیچ ها.از تخت خواب هایی که خطرات ایمنی را برای نوزادان ایجاد می کنند اجتناب کنید. یک قفسه تغذیه اضافه کنید قفسه تغذیه مورد نیاز برای اتاق کودک شما است. شما می توانید قفسه های جداگانه ای را انتخاب فرمایید.سعی کنید بالای تخت کودک روی دیوار قفسه تابلو و یا چیز دیگری قرار ندهید یا در صورت تصب از ایمن بودن ان مطمئن شوید

انتخاب صندلی کودک مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک

شما یک صندلی راحت برای شیر داد و تکان دادن کودک لازم دارید. چندین مورد را در فروشگاه آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید ارتفاع صندلی و عرض صندلی برای شما مناسب است. صندلی اتاق کودک را از جنسی تهیه کنید که جنس رویه آن قبل تعویض و یا شست و شو باشد و با در صورت ریختن غذا با دستمال سریع پاک کنید ، بنابراین شما مجبور نیستید وقت زیادی برای تمیز کردن صندلی بگذارید. و هر دفعه صندلی را تمیز و مرتب کنید.

یک فضا برای مرتب کردن وسایل و گذاشتن اسباب بازی های کودک در نظر بگیرید. اقلامی را انتخاب کنید که با دوام و مواد جامد ساخته شده است تا سریع خراب نشود. هر قفسه ای را در بالای رختخواب قرار ندهید، جایی که قفسه یا چیزهایی که در قفسه ها وجود دارد، ممکن است بر روی کودک بیفتد و ایمنی کودک را به خطر بیاندازد. امیدوارم با توصیه ها و راهنمایی ما در رابطه با طراحی دکوراسیون اتاق کودک بتوانید یک محیط ایده آل برای فرزند دلبندتان مهیا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *