چگونگی اضافه کردن رنگ پر رنگ به خانه

چگونگی اضافه کردن رنگ پر رنگ به خانه

رنگ های پر رنگ می تواند برای یک اتاق و یا نقاشی ساختمان جذابیت ایجاد کند، اما وقتی که به خانه خود رنگ های جدید اضافه می کنید، تعادل ملایم مورد نیاز است. یک پالت رنگی ایجاد کنید که متناسب با انتخاب های پررنگ خودتان خنثی باشد. شما می توانید خانه خود را با قطعه هایی تزئین کنید تا شعار شیک اما هماهنگ را با آن بدهید. در عوض، با رنگ آمیزی دیوار یا وسایل، میتوانید یک اتاق را روشن کنید.

نقاشی ساختمان

روش اول برای نقاشی ساختمان

انتخاب یک پالت رنگ برای نقاشی ساختمان

۱) ارزیابی نور برای این که آیا شما می خواهید خانه خود را نقاشی کنید یا فقط می خواهید تزئین کنید، مقدار نور در اتاق ممکن است بر روی رنگی که در آن به نظر می رسد بهترین باشد. روشنایی دکوراسیون منزل ممکن است تحت تأثیر اندازه پنجره ها، میزان نور مصنوعی و جهت اتاق قرار گیرد.اسطوخدوس، زرد، آبی، نارنجی و صورتی روشن برای اتاق هایی با نور کم مناسب هستند. سایه های تیره تر از قبیل زغال چوب، آبی تیره و قهوه ای به راحتی در یک اتاق با نور فراوان استفاده می شود.

اتاق های شمالی باید رنگ های روشن و جواهرات را داشته باشند. اتاق های شرقی باید پرتقال، قرمز و زرد داشته باشند. اتاق های غربی با نیترول بهترین هستند. اتاق های جنوبی را به خوبی می توان با رنگ های تیره و روشن نقاشی کرد. سایه های سرد مانند سبز ممکن است در اتاق خواب ها و ادارات بهتر باشد در حالی که رنگ های گرم مانند قرمز و زرد ممکن است برای اتاق نشیمن و آشپزخانه بهتر باشد.

رنگ کردن ساختمان
۲) یک رنگ متعادل ایجاد کنید رنگ های پررنگ در برابر یک پس زمینه خنثی ظاهر می شوند. هنگام افزودن رنگ به خانه خود، زنگ های پایه خنثی را تنظیم کنید تا پالت رنگی را تاکید کنید و روشن کنید. حدود ۸۰٪ از اتاق را در رنگ های خنثی نگه دارید و ۲۰٪ دیگر رنگ های پر رنگ شما باشد. برخی از رنگ های خنثی عبارتند از:

سفید

خاکستری

کرم

زرد کم رنگ

قهوه ای

رنگ بژ

شکلات قهوه ای

رنگ آمیزی اتاق خواب
۳) ترکیب رنگ های تکمیلی:  اگر میخواهید رنگهای مختلف را ترکیب و مطابقت دهید، رنگهای مکمل را انتخاب کنید. این رنگ ها به خوبی با هم کار خواهند کرد. آنها هر دو می توانند بدون تداخل باقی بمانند. برخی از طرح های تکمیلی رنگی که ممکن است انتخاب کنید عبارتند از:

فیروزه ای و قرمز

قرمز و زرد

سبز و صورتی

نارنجی و صورتی

مس

اسطوخودوس و زرد

۴) به دنبال سایه های مختلف از همان رنگ باشید. اگر فقط می خواهید از یک رنگ استفاده کنید، سایه های مختلفی از همان رنگ پیدا کنید و آنها را در اطراف اتاق قرار دهید. این عمق را بدون غلط کردن اتاق با یک رنگ خاص ایجاد می کند.  به عنوان مثال، اگر می خواهید قرمز را به اتاق خود اضافه کنید، سایه  هایی را در قرمز، بورگوندی، مارون پیدا کنید.

نقاشی ساختمان
۵) برای هر اتاق تصمیم بگیرید از یک پالت استفاده نمایید. هنگام انتخاب رنگها، ممکن است بخواهید پالتهای مختلف برای هر اتاق در خانه داشته باشید. این انتخاب شما رنگ انتخابی را به شما می دهد و به شما اجازه می دهد رنگ ها را برای عملکرد و طراحی هر یک از اتاق ها انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است تصمیم بگیرید که یک پالت سیاه، سفید و قرمز برای آشپزخانه خود داشته باشید، اما یک اتاق خواب سبز، قهوه ای مایل به قهوه ای مایل به زرد و زرد برای اتاق نشیمن و طرح رنگی بنفش و طلایی برای اتاق خواب خود داشته باشید. در نظر بگیرید که اتاق ها را می توان از سایر اتاق ها دید. پالت های رنگی مشابه یا مکمل را برای اتاق هایی که به یکدیگر باز می شوند، انتخاب کنید.

روش دوم برای نقاشی ساختمان

اضافه کردن قطعه های مد به دکوراسیون منزل

۱) بالش ها و پتو ها را بکشید بالش ها و پتو ها می توانند ارزان تر از سایر انواع دکوراسیون باشند، و آنها را می توان در بسیاری از رنگ ها، الگوهای و طرح های مختلف یافت. آنها برای اتاق نشیمن، اتاق خواب و دیگر مناطق نشیمن مناسب هستند. اگر تصمیم به تغییر رنگ دارید، می توانید به راحتی آنها را تغییر دهید.  بالش را با الگوهای مختلف یا سایه های رنگی لایه بندی کنید. این ها یک اثر پویا را به مبل یا تخت خود اضافه می کنند. به عنوان مثال، تختتان ممکن است دارای یک بالش بنفش، یک گردنبند اسطوخدوس و دو بالش با یک الگوی گلرنگ بنفش باشد. یک پتو را می توان بر روی یک صندلی، پشت یک نیمکت یا در یک سبد قرار داد.شما می توانید پتو و بالش را نیز مطابقت دهید. به عنوان مثال، شما ممکن است دو بالش تیره قرمز را در تخت خود داشته باشید با یک پتو قرمز که در پشت کوسن ها قرار گرفته است.

نقاشی منزل
۲) پرده ها را اضافه کنید در مجموعه ای از پرده ها برای اتاق های با پنجره های بزرگ سرمایه گذاری کنید. اینها یک راه عالی برای اضافه کردن یک نقطه رنگ در اتاق بدون اضافه کردن مبلمان بیشتر است. پرده ها می توانند الگو یا یک رنگ جامد باشند.  پرده ها می توانند خریداری شوند یا شما می توانید خود آن ها را ایجاد کنید.

۳) قفسه های رنگی: قفسه های کتاب را به راحتی می توان رنگ آمیزی کرد و آنها یک اثر رنگی رنگی را به یک اتاق نشیمن، اداری یا آشپزخانه اضافه می کنند. پشت قفسه کتاب، و اضافه کردن یک آغازگر هستند. هنگامی که پرایمر خشک شد، از یک غلتک مینی فوم استفاده کنید تا قسمت پشتی قفسه را رنگ کنید. شش ساعت صبر کنید و یک رنگ دیگر اضافه کنید. پس از خشک شدن، می توانید آن را براق کنید. شما می توانید هر قفسه یک سایه متفاوت از همان رنگ را برای ایجاد یک اثر متنوع ایجاد کنید. به جای نقاشی، می توانید قفسه های داخلی را نیز به تصویر بکشید. تصویر زمینه را در یک چاپ منحصر به فرد که مناسب انتخاب رنگ شما است، پیدا کنید. پشت هر قفسه را اندازه گیری کنید و تصویر زمینه را به اندازه برش دهید. آن را با استفاده از کاغذ چسباندن بکشید. منتظر بمانید تا قبل از قرار دادن چیزی روی آن، کاملا خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *