استفاده از رنگ ها در دکوراسیون

استفاده از رنگ ها در دکوراسیون

دکوراسیون منزل را میتوان قلب یک سازه دانست چراکه ارتباط مستقیمی با روحیه افراد خانواده دارد و معمولا به تناسب سلیقه ها از رنگ های شاد و روشن استفاده میشود و امروز یکی از مهمترین منبع در آمد معماران محسوب می شود .

دکوراسیون منزل

رنگ سفید در دکوراسیون :

یکی از زیباترین رنگ های بکار رفته در دکوراسیون  مربوط به رنگ سفید می باشد و معمولا بیشترین کاربرد در رنگ دیوار های داخلی دارد و امروز برای زیبا تر کردن آن از رنگ سفید روغنی استفاده میکنند و رنگ سفید القاء کننده آرامش، صفا و آسایش است. سفید به همراه خلوصش، یکی از کاربردی ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیونی یک فضا است زیرا که با همه رنگ ها قابل ترکیب است. ( منظور از ترکیب در این مباحث، کنار هم قرارگیری رنگ ها در یک کمپوزسیون ( ترکیب ) رنگی در فضا است به کارگیری رنگ سفید در فضا به خصوص برای پوشش های اصلی، آن مکان را روشن تر و بزرگتر جلوه می دهد. بنابراین برای فضاهای کوچک و کم نور انتخاب ایده آلی است.

دکوراسیون

ارتباط رنگ سفید با نورپردازی :

یکی از مهمترین رنگ هایی که ارتباط تنگاتنگی با  نورپردازی دارد  مربوط به رنگ سفید می باشد  سفید خالص هنگامی که با نور طبیعی نور پردازی می شود، یک رنگ گرم را ایجاد می کند  که در روز و شب از جذابیت بسیاری زیبایی دارد  ولی در برخی اوقات استفاده از  رنگ های سفید مختلف ممکن است  زیر نورهای مصنوعی به نظر سرد بر رسد. در نتیجه با اضافه کردن نورهای زرد، قرمز و قهوه ای در کنار نور مصنوعی مانند فلورسنت و یا افزودن لوازمی به یک و یا چند رنگ یاد شده در محیط تغییر می کند و البته باید خاطر نشان کرد که  میتوان  از رنگ هایی دیگری در کنار رنگ سفید استفاده کرد  فضاهائی با عناصر معماری قدیمی و یا جهت ایجاد هماهنگی بین سبک های کاملاً مجزای معماری بسیار ایده آل است.

دکوراسیون منزل

ویژگی یک دکوراسیون خوب :

ــ استفاده از رنگ های شاد
ــ اجرای مثلث کار
ــ مبلمان شیک
ــ چیدمان مبلمان اصولی
ــ استفاده از تزئینات
ــ استفاده از نماد های کند کاری شده
ــ نور پردازی صحیح

رنگ دکوراسیون

رنگ روغنی در دکورسیون :

برای رنگ کردن دیوار ها غالبا از  رنگ روغنی استفاده میکنند و این نوع از گذشته مورد توجه بوده و به دلیل زیبایی و دوام آن مورد توجه استفاده کنندگان قرار دارد و هنوز هم برای رنگ آمیزی در و پنچره بسیار مناسب می باشد  البته رنگ های روغنی جز برای ایجاد زیبایی فواید دیگری هم دارند  به مثال میشود از این رنگ ها برای عایق و ضد زنگ کردن در و پنجره استفاده شود و افراد میتوانند با استفاده از این نوع رنگ با یک تیر  دو نشان را  هدف گذاری کنند .

دکوراسیون منزل

انواع رنگ مات در دکوراسیون :

ــ براق

ــ مات

ــ نیمه مات

نکته در مورد رنگ دکوراسیون :

اماده  شدن رنگ روغنی نسبت به سایر به سهولت انجام میشود و نیازی به طی کردن مراحل زیادی نیست و فقط اپتدا باید زیر کار را آماده کرد. این کار با زدن بتونه یا انجام ماستیک انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *