طراحی آشپرخانه ی کوچک زیبا

طراحی آشپرخانه ی کوچک زیبا و مدرن برای آپارتمان های کوچک

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

آشپزخانه  شلوغ ترین مکان در خانه و نقطه ای است که هر کس در خانه به آنجا رفت و آمد دارد. بنابراین، بسیاری از خانه های جدید که امروزه طراحی شده اند تلاش میکننئ تا تمامی چالش هایی را که آشپزخانه با آن مواجه است را برطرف کنند. یک آشپزخانه شامل میزهای برنامه ریزی، کابینت ها ، میز صبحانه، جایی برای  خشکشویی و  یا اتاق گل و همچنین شامل چندین لوازم خانگی است. باید  برای هر چیز و همه چیز جایی در نظر گرفت. اما، برای کسانی که خانه ای جدید و گران قیمت ندارند، ممکن است خیلی دور از واقعیت باشد. هر روز شما سعی می کنید به مکان آشپزخانه خود بروید و در مکان های تنگ آن بچرخید و تلاش کنید تا  آشپزی، و دیگر کار ها را انجام دهید  و همچنین تمام لوازم، مسائل مربوط به ذخیره سازی و سایر مشکلات را پشت سر  قرار دهید. میدانید که آشپزخانه شما خیلی کوچک است و بدتر از همه چیز، به نظر می رسد آنقدر کوچک است که احساس می کنید در اغلب روزها، ناکارآمد و بی فایده است! راه های زیادی برای تبدیل یک آشپزخانه کوچک به یک فضای کارآمد و زیبا وجود دارد که به لطف برخی از ترفندهای طراحی هوشمندانه می توان انجام داد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

آیا فکر میکنید آشپزخانه شما خیلی کوچک است تا بتواند شیک باشد؟ حقیقتا این طور نیست،  آشپزخانه های کوچک ممکن است مجبور شوند خلاقانه شوند تا بتوانند واقعا شیک باشند اما اغلب فقدان فضای کافی آنها فرصت استفاده از عناصر جسورانه را برای تأثیر قوی را دارند. سعی کنید برای خرید  وسایل از کوچکترین اندازه های آن ها استفاده کنید مثلا خرید یک یخچال خنک و در عین حال کوچکتر، مایکروویو کوچکتر و یک اجاق گاز که فقط شامل دو مشعل است. آیا تا به حال پیش آمده است که کسی هم زمان از هر چهار مشعل اجاق گاز استفاده  کند؟ سینک های تک نیز وجود دارند که به عنوان یک سینک سبک دوگانه عمل می کنند. به همین سادگی شما فضایی را ذخیره کرده اید بدون این که از کارآمد بودن آشپرخانه خود کم کنید!

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

راه دیگری برای افزودن فضای بیشتر به یک آشپزخانه کوچک، باز کردن آن با حذف کابینت های سربار است. اگر بتوانید لوازم آشپزخانه خود را به یکدیگر متصل کنید و سازماندهی کنید، در نظر بگیرید که  قفسه های در باز را در بالا نصب کنید، بنابراین فضا بسته به نظر نمی رسد. قفسه بندی نه تنها باعث می شود که فضا بیشتر احساس باز و بزرگتر بودن داشته باشد، بلکه اجازه می دهد که شما ببینید آنچه که در آن گذاشته اید. کابینت های در دار برای دسترسی  چندین باره  سخت هستند، بنابراین  از قفسه های باز برای گذاشتن بشقاب ها، شیشه های ظریف و یا کاسه ها استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

فقط به خاطر اینکه آشپزخانه شما کوچک است، لازم نیست خسته کننده باشد. در نظر بگیرید که دکوراسیون آشپزخانه منزل با انتخاب های مختلف رنگ ها را مخلوط کنید. یک طرح رنگی منحصر به فرد یا جسور را انتخاب کنید و از رنگ کف ، لوازم آشپزخانه و کابینت آشپزخانه لذت ببرید. طراحی بنفش  و یا  سرگرم کننده را اضافه کنید و به زودی خواهید دید که چشم های مهمان به فضای سرگرم کننده و جالب گرم می شود. اضافه کردن گزینه های رنگ منحصر به فرد و یا یک طرح رنگی جسورانه نیز نمایان گر  این واقعیت است که  آشپزخانه شما فضایی بسیار زیبا است. همچنین، گزینه های نورپردازی سرگرم کننده و رنگارنگ می توانند یک آشپزخانه ای بسازند که در یک زمان کارآمد و سرگرم کننده باشد.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه

تا آنجا که ممکن است، از شیشه در طراحی  فضا استفاده کنید. اضافه کردن کابینت شیشه دار، یک میز آشپزخانه و یا عنصر دیگر به طور خودکار کمی فضا را باز می کند. اگر درب آشپزخانه خود را از بقیه خانه جدا کنید، حتما از شیشه ها  استفده کنید و میبینید که تقسیم شدن فضا احساس نمی شود. اگر آشپزخانه شما یک پنجره رو به فضای  اصلی بیرون داشته باشد بسیار بهتر است، سعی کنید  آن را همیشه باز نگه دارید. اگر این ویژگی را نداشتید، یک گذر از طریق یک نگاه باز و مدرن را در نظر بگیرید. همینطور هم برای آینه ها. همینطور ایجاد یک پشت صفحه ی  زرق و برق دار با موزاییک های آینه ای و یا استفاده از لوازم جانبی آینه دار برای اضافه کردن طراوت و شادابی به آشپزخانه .

همچنین با استفاده از چند نوع منبع نور، یک فضای دل باز برای آشپزخانه ایجاد کنید. روشنایی در بالای کابینت ها و حتی در سطح کف، توهم یک فضای بزرگتر را ایجاد می کند. چراغ هایی که در کابینت ها روشن می شوند سایه فضا را افزایش می دهد و از طریق تضادهای نور و تاریکی حرکت بصری بیشتری را به فضا می دهد.

دکوراسیون-منزل

دکوراسیون آشپزخانه عروس

یکی دیگر از مزایای یک فضای کوچک این است که طراحی آن می تواند خیلی راحت باشد. بنابراین شما با واقعیت برخورد کردید که آشپزخانه شما کوچک است. به جای تلاش برای هر گونه تکنیک در کتاب ها ، که  آن بزرگتر به نظر می رسد، تصمیم به پذیرفتن و لذت بردن از فضای  آن کرده اید. یک میز دایره ای، رنگی را انتخاب کنید و لوازم جانبی پیچیده ای را اضافه کنید که پس زمینه ثروت را جبران می کند و با تقسیم بندی لوکس آشپزخانه شما را زیبا  می کند. این مکان کوچک و جالب برای غذا خوردن صمیمی یا پیتزای قهوه ای با دوستان خود بینظیر است.

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه

نباید زندگی در یک خانه با یک آشپزخانه کوچک از بین برود بلکه باید تلاش های آگاهانه برای پذیرفتن این فضای کوچک، تأیید عناصر مثبت، اضافه کردن عناصر برای خطای چشم و سرانجام  این حوزه  از خانه شما تبدیل به یک نقطه کانونی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *