طراحی داخلی : چگونه یک اتاق را طراحی کنیم؟

تزئینات داخلی یک اتاق می تواند فرایند سرگرم کننده و خلاقانه باشد، اما برای افرادی که تجربه قبلی در طراحی داخلی ندارند و یا افرادی که خلاقیت ندارند می تواند زمان زیادی صرف بگیرد و باید آن را کاملا نگران کننده دانست. برای اینکه روند دکوراسیون منزل را ساده تر کنید، ابتدا با شناسایی سبک شخصی خود و نوع محیطی که می خواهید اتاق را منتقل کنید، شروع کنید. سپس، ایده هایی را برای فضای خاصی که می خواهید طراحی کنید، پیدا کنید و طرح هایی از آنچه که محصول نهایی را می خواهید، ایجاد کنید. در نهایت، وسیله مورد نیاز را خریداری کنید و اتاق خود را تزئین کنید.

تزئینات داخلی

به طرحی از دکوراسیون منزل که در ذهنتان می باشد شکل دهید

در مورد ایده طراحی خود فکر کنید. ایده و نظر هر کسی متفاوت است اما همه دوست دارند اتاقشان بهترین باشد. بعضی از اتاق ها به تنهایی با مبلمان مدرن و دیوارهای سفید سفید رنگ تزئین شده اند. بعضیا به طور زیادی با مبلمان پلاستیکی، پارچه های سنگین و رنگ های تیره تزئین شده اند. کلید این است که انچه را که خیلی دوست دارید و میخواهید در آن زندگی خوبی داشته باشید را پیدا کنید، و سپس راههایی را برای فضای خاصی که در حال طراحی آن هستید، پیدا کنید. بسیاری از آزمون های آنلاین برای تعیین زیبایی طراحی شما وجود دارد؛ برای شروع، فکر کنید که کدام یک از اینها بهترین توصیف شخصیت شما است:

دکوراسیون منزل

 طرح روستایی : اگر شما عاشق حومه شهر هستید، طراحی روستایی را دوست داشته باشید. طرح شما باید به سطوح طبیعی مانند چوب گرم، چرم غنی و سنگ تبدیل شود.

طرح مدرن و شهری : اگر دوست دارید  بهشهر های بزرگ سفر کنید، از طرح های مدرن خوشتان می آید، باید برای طرح خودبه ایده های  جسورانه، واضح، اشکال هندسی و سطوح مانند کروم و شیشه نگاه کنید.

طرح گاه به گاه : اگر شما رنگ های مدرن و بافت ها، اما با خطوط تمیز و دکوراسیون کم رنگ را دوست دارید ، شما می توانید از یک روش طراحی گاه به گاه لذت ببرید. طرح های گاه به گاه دارای سطوح طبیعی، رنگ های شاد و آرامش بخش می باشند.

چند تا طرح را تشکیل دهید اگر مطمئن نیستید که سبک دکور خانه شما چگونه است یا چگونه با طراحی اتاق شروع می شود، باید با مشاهده انواع چیزهایی که به آنها توجه دارید شروع کنید. شما می توانید یک طرح چوب پنبه ای بزرگ، طرح پوستر یا یک طرح مجازی (مانند پینترست) را به عنوان مکانی برای سازماندهی الهام و استفاده از آنچه که چیزهای مختلف را دوست دارید ترکیب کنید. بهتر است اگر موقتا موارد را در طراحی میکنید (به جای اتصال با چسب) از موادی استفاده کنید کهراحت جدا شوند، به طوری که می توانید چیزهایی را که دوست ندارید حذف کنید.

طراحی داخلی

به دنبال چیزهایی مانند پارچه، الگو، رنگ، عکس اتاق، تصاویر خلاق از چیزهایی که آرام بخش هستند، (مانند عکس های طبیعت، حیوانات خانگی، شهرستانها، کودکان و غیره) باشید و تصاویر مبلمان، لوازم و یا وسایل که دوست دارید . همانطور که شروع به جمع آوری ایده ها می کنید، نگران نباشید در مورد قیمت ها؛ شما معمولا می توانید چیزی در همان سبک یا رنگ در قیمت های مختلف از لوکس به مقرون به صرفه پیدا کنید. از نمونه ها استفاده کنید. مکان های زیادی وجود دارد که شما می توانید ایده های حرفه ای طراحی شده را برای هر فضای طراحی استفاده کنید. برش، چاپ، و یا گرفتن عکس ایده های شما به کشیده شده، واضافه کردن آنها را در طرح ایده خود پیدا کنید. به مکان های زیر مراجعه کنید:

جستجو در اینترنت . شما می توانید از وب سایت های حرفه ای طراح وب، وبلاگ های بهینه سازی خانه خود و یا وب سایت های مرتبط با نمایش های تلویزیونی را بررسی کنید. شما همچنین می توانید وب سایت های به اشتراک گذاری عکس را مانند پینترست و اینستاگرام را جستجو کنید و یا از کلمات کلیدی مانند “اتاق نشیمن مدرن” یا “اتاق نشیمن در جنوب” استفاده کنید.

طراحی منزل

مجلات و کتابها . از کتابفروشی یا کتابخانه محلی خود برای بررسی مجلات و کتاب هایی که به طراحی، تزئین، و یا حتی رده بندی های کلی تر شیوه زندگی اختصاص یافته است بازدید کنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال طراحی یک آشپزخانه هستید، یک مجله پخت و پز ممکن است عکس های عالی آشپزخانه های واقعی، وسایل آشپزی و لوازم خانگی داشته باشد. اگر فضای زندگی را طراحی می کنید، مجلات شیوه زندگی (مانند مجلات زن، مجلات شکار و یا مجلات والدین) ممکن است عکس هایی داشته باشند که شما بتوانید از آن نیز الهام  یگیرید.

نمایشگاه ها و فروشگاه ها . یک جستجوی اینترنتی سریع برای پیدا کردن فروشگاه های مبلمان، استودیوهای طراحی و بوتیک های خانه در شهر خود انجام دهید. سپس با دوربین خود به آن مکان ها بروید و تصاویری از فضاهای خالی یا موارد خاصی که دوست دارید را دریافت کنید. شما همچنین می توانید از فروشگاه های جعبه های بزرگ برای ایده ها، به ویژه برای رنگ ها و سبک های مخصوص رنگ، کف، وسایل و لوازم خانگی بازدید کنید.

تزئینات داخلی

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *