چگونه نقشه خانه خود را طراحی کنیم؟

اگر شما مانند بسیاری از صاحب خانه های آینده نگر هستید، شما یک چشم انداز روشن از دکوراسیون منزل و خانه رویایی خود دارید. پیدا کردن یک خانه که کاملا با ترجیحات طراحی شما منطبق است، احتمالا به نظر نمی رسد، اما خوشبختانه شما می توانید خود طراحی داخلی آن را انجام دهید! با کمی بیش از یک طرح و چند ایده الهام بخش، شما می توانید دیدگاه خود را به واقعیت تبدیل کنید و با تزئینات داخلی منزل که مطابق ایده خودتان طراحی شده است خانه رویایی خود را داشته باشید.

طراحی منزل

الهام گرفتن از طراحی منزل دیگران

قبل از رسیدن یک خط واحد، تصویری را که در آن پول هیچ جایی برای زندگی شما وجود نداشت، تصور کنید. اولین مراحل فرایند طراحی مربوط به مصالح ساختمانی یا مقررات منطقه بندی نیست، بلکه در مورد چگونگی خواسته های شما تعریف می شود. احتمالا، شما در حال حاضر چند تصویر در ذهن دارید که فقط نیاز به تفسیر دارد. به دقت در مورد خانه هایی که به آن علاقه دارید فکر کنید. در مورد طراحی ظاهری نظر شما چیست؟

از طریق نشریات معماری نگاه کنید کتاب های معماری داخلی یا مجلات طراحی خانه در کتابفروشی می تواند راه خوبی برای گرفتن ایده باشد. شما یک مروری خوب از روند طراحی در حال حاضر دارید، همراه با سبک هایی که در دهه های گذشته شیک بوده و یا فقط در حال حاضر در سایر نقاط کشور بدست آمده است. به عنوان مثال، شما ممکن است خود را در یک کلبه تحت تاثیر قرار داده شده در اروپا تحت تاثیر قرار دهید، یا به سوی چیزهایی که بیشتر براق، مدرن و مینیمالیستی است، حرکت دهید. با توجه به اینکه طعم و مزه به طور مداوم در حال تکامل است، بسیاری از سبک های طراحی که به قدری قدیمی به نظر می رسد (مانند هنر دکو و مدرن میانه قرن) در حال حاضر شروع به بازپس گرفتن کرده است. احساس نمی کنید که مجبور شوید خود را به چند نوع خاص از معماری محدود کنید فقط به این دلیل که آنها مد روز هستند. سبک برنده این است که با احساسات شخصی شما یکی باشد.

طراحی معماری منزل

شما می توانید در منطقه خود راه بروید و ظاهر تمام منزل ها را ببینید.  فراموش کنید در مورد این که آیا این خانه در محدوده قیمت خود شما می باشد یا خیر؟ شما فقط برای ایده هایی که می توانید قرض بگیرید زمانی که وقت خود را برای شروع طراحی خانه خود می پردازید استخراج کنید. یادداشت های مربوط به آنچه که در مورد هر یک از ویژگی های مورد علاقه دارید را یادداشت کنید، و همچنین آنچه که شما آنقدر علاقه مند نیستید. به همان اندازه اهمیت دارد که بدانیم چه نوع ویژگیهایی را که میخواهید به عنوان آنچه انجام میدهید ندارید. برای خانه هایی که برای فروش هستند، چشم خود را نگاه دارید. یک خانه باز می تواند یک فرصت عالی برای نگاه دقیق تر به یک خانه خاص در داخل و خارج را ارائه دهد.

طراحی خانه

از خانه های جذاب برای مطالعه بعد از آن عکس بگیرید هنگامی که شما یک خانه را دیدید که چشم شما را میگیرد، دوربین خود را بیرون بیاورید و آن را از هر زاویه ای که می توانید بچرخانید و عکس بگیرید. شما می توانید با کشیدن یک تصویر در اوقات فراغت خود، بیشتر از ظرافت های ظریف خود را بیابید، تا بتوانید از طریق پیاده روی عجله کنید. عکس ها همچنین به عنوان مواد مرجع عالی می توانند به شما کمک کنند تا در مورد جزئیات خانه خود با جزئیات کنار بیایید. دوربین های عکاسی اختصاصی یا دوربین های هوشمند HD برای استفاده از فلاش های خود استفاده کنید. به این ترتیب، بیشتر جزئیات کلیدی آشکار خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که از صاحب خانه مجوز دریافت می کنید قبل از این که به سراغ اموال آن ها بروید.

طراحی ساختمان

چند نکته در مورد طراحی منزل

با توجه به برنامه ریزی اولیه به همان اندازه که می توانید قبل از اینکه یک معمار را استخدام کنید، هر دو کار خود را ساده تر کنید و نیازی به تجدید نظر در طرح های خود نخواهید داشت.
اطمینان حاصل کنید که حوزه هایی را که نیاز به ایجاد هر گونه نیاز خاصی دارند، مانند دسترسی به صندلی چرخدار یا تختخواب و حمام در طبقه اصلی برای ساکنان سالمند، برجسته کنید.
ساختن برش های کاغذی هر یک از اتاق های مختلف و حرکت آنها به اطراف تا زمانی که شما در طرح ایده آل قرار می گیرید، می تواند یک آشپزخانه طبقه بندی و کمترین زمان را با هم بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *