فنگ شویی منزل و خانه

در دوره ای که طراحی های نوین موردتوجه عامه مردم است، فنگ شویی جای خود را در بین آن ها به خوبی تثبیت کرده است. چگونه می توان تشخیص داد که اصول فنگ شویی در خانه ای رعایت شده و همه چیز بر اساس یک فنگ شویی ایده آل طراحی گردیده است؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا شما را با این نکات در آشنا کنیم.

فنگ شویی

شناختن یک فنگ شویی مناسب

اگر به دنبال خرید خانه ای هستید با طراحی فنگ شویی یا قصد دارید منزل کنونی خود را با اصول فنگ شویی چینش کنید، یک سری راهبرد های پایه ای و ساده وجود دارد که شما را برای رسیدن به یک انرژی دلچسب یاری می نماید. بیایید تا نگاهی به نقاطی بندازیم که بایسته است در برقراری انرژی مناسب حاصل از فنگ شویی، به آنها توجه شود.

فنگ شویی منزل

ارزیابی بیرون خانه در فنگ شویی

یک فنگ شویی خوب انرژی را نه کمتر و نه بیشتر در سرتاسر بیرونی خانه پخش می کند و به اندازه و به طور متناسب آن را به محیط منتقل می کند. محیط بیرونی منزل خود را با چشمانی باز و دیدی وسیع بررسی کنید و نکات ریز را از قلم نندازید. آیا در نزدیکی راه آهن هستید؟ آیا حیاط شما شیبدار است؟ معمولا طراحی این گونه از خانه و منزل ها به سبک فنگ شویی اندکی دشوار می باشد و نیاز به وقت بیشتری دارد. ایجاد یک حیاط زیبا، بدون درنظرگرفتن کوچکی یا بزرگی آن به جذب بیشتر انرژی فنگ شویی کمک می کند که مستلزم دقت بسیاری بالایی در پیاده سازی طرح آن می باشد.

فنگ شویی معماری ساختمان

انرژی از درب ورودی منزل جریان می گیرد

خانه ای که از چیدمان فنگ شویی بهره می برد دارای یک انرژی لطیف و پرقدرت می باشد که جریان آن از درب ورودی منزل آغاز می گردد. یعنی اینکه شما طراحی خود را باید از درب ورودی خانه شروع کنید. آیا انرژی حاصل از فنگ شویی از ورودی جریان ندارد؟ آیا مانعی در برابرش وجود دارد؟ تقویت انرژی ورودی منزلتان راه کار ساده ای دارد که یکی از راه حل های آن استفاده از رنگ ها و تجهیزاتی که انرژی بخش و روح افزا هستند در ورودی خانه است. یا به طور مثال می توانید با حذف سطل آشغال یا گلدان هایی قدیمی که از ریخت و قیافه افتاده اند، درب ورودی خود را برای به جریان انداختن انرژی آماده کنید و آن را به محیط خانه خود وارد نمایید.

فنگ شویی اتاق خواب

درب اصلی خانه شما بهترین هدایتگر انرژی خوب میباشد

یکی از نکات تأثیرگذار در فنگ شویی خانه و منزل این است که شما درب اصلی خانه خود را طوری طراحی کنید که هدایتگر، تقویت کننده و خوش آمدگوی انرژی فنگ شویی باشد. اگر درب اصلی خانه تان این ویژگی ها را داشته باشد، انرژی به طور قابل توجهی قدرت گرفته و در سرتاسر منزل توزیع می شود. این سوالات مهم را درنظر بگیرید: چه چیزی در هنگام ورود به منزل توجه شما را جلب می کند؟ دقت کنید که این انرژی(یعنی توجه شما) ابتدا به کدام سمت کشیده می شود. آیا مستقیم به سراغ سرویس بهداشتی نزدیک در ورودی می رود و یا آینه ای روبروی در است که در ابتدا با آن مواجه می شوید؟ آیا در مقابل در ورودی شما پلکانی وجود دارد؟ آیا ورودی شما با در خروجی یا در پشتی ساختمان در یک راستا هستند و تمام انرژی ای که وارد منزل می شود به همانگونه و پشت سر آن از اتاق خارج می شود؟ باید تمام این شرایط را اصلاح کنید تا طراحی شما با مشکلی مواجه نشود. این نکته شاید بتواند شما را چند قدم در فنگ شویی منزلتان جلو بیندازد که انرژی وارد خانه شده و به سوی تمام اتاق ها به خصوص آشپزخانه و اتاق خواب که ارکان اصلی در منزل می باشند، هدایت می شود.

فنگ شویی درب ورودی

فنگ شویی در سه بخش

یک خانه با فنگ شویی مناسب خانه ایست که فضای فنگ شویی در سه قسمت اصلی منزل یعنی اتاق خواب، آشپزخانه و حمام به نحو احسنت در آن پیاده سازی شده باشد. اطمینان حاصل کنید که این سه نقطه طراحی قابل قبولی داشته باشند و چیزی کم و کسر نباشد تا انرژی با کیفیتی در خانه شناور باشد. به هیچ وجه این امکان وجود ندارد که خانه ای با فنگ شویی ضعیف حمام، آشپزخانه و اتاق خواب، بتواند در زمره منازلی با فنگ شویی مناسب قراربگیرد و انرژی مناسبی دریافت کند.

فنگ شویی و دکوراسیون

به دنبال انرژی تازه باشید

یک خانه ایده آل از انرژی شناور، تمیز و تازه جان می گیرد و نباید فضای منزل گرفته و دلگیر باشد. همیشه به دنبال این باشید که انرژی حاصل از طراحی شما تازه و در جریان باشد و مراقب باشید که این انرژی در جایی به دام نیفتاد و بی حرکت نماند. برای رسیدن به این هدف، بهم ریختگی ها را سروسامان دهید ، کمد ها، قفسه ها و انبارهای خانه را که مدت هاست تمیز نشده است را پاکسازی کنید و چیز های بدرد نخور و اضافه را دور بریزید. تا یک هفته این موارد را تکرار کنید و انجام دهید. خواهید دید که چگونه انرژی فنگ شویی در منزلتان به تکاپو می افتد. انرژی فنگ شویی به طور چشمگیری در فضاهای تمیز، در هوای تازه، شاداب و محیط های سرزنده نمود پیدا می کند.

به جستجو ادامه بدهید

زمانی که شما قصد نمودید و مبادرت به ایجاد فنگ شویی خانه و منزل خود کردید، آهسته و پیوسته پیش بروید تا خستگی و ناامیدی بر شما غلبه نکند. اطلاعات خود را بالا ببرید و به جستجو در این موضوع بپردازید. ابتدا به ساکن، به خود باور داشته باشید و مراقب شکست ها باشید تا شما را از پا نیندازند و در مسیر تأیین شده خود پیش بروید. همه این ها به کنار، اینکه این خانه متعلق به شماست و هر طراحی و تغییری اعم از فنگ شویی، تغییر دکوراسیون بیرونی و داخلی منزل، خرید وسیله ای یا هرگونه اعمال نظر در منزل خود، باید شما را خوشحالتر و احساس قدرت به شما بدهد. این راه ها را امتحان کنید تا فنگ شویی ایده آلی در منزل خود داشته باشید و انرژی تازه ای در محیط خود به جریان بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *