فروش و نصب آسانسور

خرید، فروش و نصب انواع آسانسور

اسانسور کلمه ای برگرفته شده از زبان فرانسوی است که در زبان فارسی معادل با بالابر می باشد.  اسانسور یا بالابر وسیله ای برای جابجایی های عمودی بوده و از آن برای حمل و نقل انسان و یا کالا استفاده می شود. بالابر از دو بخش کلی موتور الکتریکی و کابین تشکیل می شود و از آن جایی وسیله ای پرخطر و پر حادثه می باشد می بایست در انتخاب شرکت برای خرید آسانسور ، نصب آسانسور و یا نگهداری و سرویس های دوره ای آن دقت کافی را به خرج دهید.

استفاده های اشتباه از بالابر

استفاده های اشتباه از آسانسور باعث خرابی زود هنگام آن شده و همچنین عمر آن را کاهش می دهد. بعضی از موارد استفاده های اشتباه را در زیر ذکر میکنیم:
یک: استفاده کودکان از اسانسور برای بازی
دو: حمل اثاث با بالابر
سه: بازکردن درب اسانسور قبل از رسیدن کابین به طبقه
و …

زمان بستن قرار داد برای خرید آسانسور و نصب آسانسور

بعضی کارفرمایان به اشتباه پس از اتمام کار ساختمان اقدام به قرارداد بستن با شرکت برای خرید آسانسور و نصب آسانسور می کنند که این کاری اشتباه است.  بهترین زمان برای بستن قرار داد قبل از اتمام کار سقف ها می باشد، چرا که مشاوران شرکت فروش آسانسور باید با بازدید از ساختمان فضای لازم برای چاه و موتور خانه ی بالابر را مشخص کنند. این کار باعث می شود که فضای کمتری در ساختمان اشغال شده و همچنین در صورت کمتر قرار داده شدن این فضا از تخریب های بعدی جلوگیری شود.

انتخاب برند مناسب برای خرید آسانسور

در هنگام خرید آسانسور انتخاب برند مناسب برای قطعه های مختلف آن امری بسیار مهم می باشد. چرا که هماهنگی این قطعات با هم نقش مهمی در طول عمر بالابر ایفا میکند. همچنین هنگام خرید آسانسور ، برای انتخاب میزان سرعت آن باید به میزان رفت و آمد در ساختمان مربوطه توجه نمود. برای مثال ساختمان های تجاری به نسبت پر رفت و آمد ترند. بنابراین باید دقت کنید تا در زمان خرید آسانسور ، سرعت بالابری که سفارش می دهید متناسب با ساختمانتان باشد.

اولین قدم در نصب آسانسور

اولین قدم برای نصب آسانسور مدرن و شیک، کشیدن نقشه می باشد. بسیاری از شرکت ها از این مرحله صرف نظر کرده و بدون هیچ نقشه ای کار را آغاز می کنند، که خب این مسئه باعث به وجود امدن خطا های زیاد و صرف هزینه های اضافی می باشد. به طور کلی تمام مراحل نصب آسانسور و محل قرار گیری ریل ها و نقشه سیم کشی آن باید آماده شود و همانطور که در بالا نیز گفته شد انتخاب قطعات مناسب نیز در خرید آسانسور اهمیت زیادی را دارا می باشد.

کابین اسانسور

طراحی داخلی کابین اسانسور سلیقه ای می باشد و امروزه طراحی های بسیار لوکس و شیک برای کابین وجود دارد. هنگام خرید آسانسور در  انتخاب طراحی کابین دقت کنید که رنگ داخلی کابین با رنگ ساختمان شما هم خوانی داشته باشد و همچنین فضای داخلی کابین کافی و مناسب ساختمان شما باشد.

تعمیر آسانسور

اسانسور ها باید بصورت دوره ای سرویس شوند. این سرویس ها شامل بررسی موتور اسانسور و چک کردن سیم کشی داخلی اسانسور ها و بقیه موارد استاندارد می باشد.
هزینه های تعمیر آسانسور و نگهداری آن متغیر بوده و شرکت ها با توجه به عمر ساختمان و مدل اسانسور معمولا این هزینه ها را دریافت میکنند. معمولا مهم ترین و سخت ترین کار پیدا کردن افراد متخصص و مجرب در امر تعمیر آسانسور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *