نقشه کشی ساختمان

نقشه کشی ساختمان

نقشه کشی ساختمان در تهران با قیمت ارزان

اولین الزام در ساخت یک پروژه ساختمان، درک نقشه کشی ساختمان است که همچنین طرح ها یا طرح های آنها نامیده می شود. اگر می خواهید بدانید که چگونه نقشه ساختمان را بخوانید و دقیقا درک آنچه که هست، فقط این مراحل را دنبال کنید.
بخش یک نقشه کشی ساختمان

نقشه کشی ساختمان در تهران

آموزش نقشه کشی ساختمان

۱) شیت را بخوانید. این شامل نام پروژه، نام معماری، آدرس و اطلاعات تماس، محل پروژه و تاریخ خواهد بود. این صفحه بسیار شبیه پوشش کتاب است. بسیاری از ورق های پوشش همچنین شامل نقاشی از محصول به پایان می رسد، به شما نشان می دهد که خانه پس از آن که ساخته شده و منظره دارد چگونه است. نقشه ساختمان خود را از ما بخواهید.

۲) فهرست برنامه را بخوانید. این صفحات شامل فهرست شیت های برنامه، و گاهی اوقات مطالب آنها خواهد بود. همچنین شامل یک کلید کمکی، یک نوار مقیاس با مقیاس برنامه مشخص شده و گاهی یادداشت های طراحی شده است. برای تهیه نقشه کشی ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید.

۳) برنامه مکان را بخوانید این یک نقشه منطقه ای با نقشه موقعیت مکانی بزرگ است که معمولا اطلاعات کافی برای قرار دادن سایت پروژه از شهرها یا بزرگراه های مجاور فراهم می کند. این صفحه در تمام مجموعه برنامه ها یافت نشده است. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید.

۴) برنامه های پلن را بخوانید. این صفحات معمولا با “C” شماره گذاری می شوند، مانند برگه “C 001″، “C 002″، و غیره. طرح های پلن شامل چندین شیت است که اطلاعات زیر را نشان می دهد:

اطلاعات توپوگرافی این اطلاعات سازنده را در مورد توپوگرافی، یا دامنه یا مساحت مکان ارائه می دهد. طرح تخریب این شیت ساختار یا ویژگی هایی را که قبل از طبقه بندی برای ساخت و ساز بر روی پلن تخریب می شود، نشان می دهد. شما میتوانید برای تهیه نقشه کشی ساختمان خود از تجربیات مهندسان سایت اوستا معمار استفاده کنید.

اقلامی که نمی توانند تخریب شوند، مانند درخت ها، در کتب اصلی ذکر شده است. برنامه های کاربردی پلن این ورق ها مکان های تاسیسات زیرزمینی موجود را نشان می دهد، به طوری که در حین حفاری و ساخت و ساز آنها می توانند محافظت شوند. برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید.

نقشه کشی حرفه ای ساختمان

بخش دو نقشه کشی ساختمان خواندن شیت های معماری

۱) بدانید که هرگز نباید یک نقشه کشی ساختمان را اندازه گیری کنید. اگر نمیتوانید چیزی را در نقشه ساختمان با ابعاد داده شده قرار دهید، ابعاد بیشتری را از معمار دریافت کنید. نقشه کشی ساختمان خود را از ما بخواهید. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید.

۲)درک شیت های معماری: این شیت ها معمولا “A”، مانند “A 001” یا A1-X، A2-X، A3-X و غیره عددی هستند. این شیت ها توصیف و اندازه گیری برای طرح های طبقه، ارتفاعات، بخش ساختمان، بخش دیوار و دیگر دیدگاه های گرا از طراحی ساختمان. نقشه ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید.

این شیت ها به قسمتهای بسیاری تقسیم شده که سندی ساختمانی را تشکیل می دهند که شما باید آن را درک کنید. قطعاتی که باید بدانید در مراحل زیر شرح داده شده است. . برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید.

۳) پلن های طبقه را بخوانید. این شیت ها محل دیوارهای ساختمان را نشان می دهند و اجزاء مانند درها، پنجره ها، حمام ها و سایر عناصر را شناسایی می کنند. ابعاد ذکر شده به عنوان فاصله بین، و یا از مرکز به مرکز دیوار، عرض دهانه برای پنجره ها و درها، و تغییر در ارتفاعات کف، اگر طبقه چند سطحی است.

طرح های طبقه شامل سطوح مختلف جزئیات بسته به مرحله پروژه می باشد. در مرحله D (برنامه ریزی) نقشه ساختمان ها ممکن است تنها ویژگی های اصلی فضا را نشان دهند. در مرحله مناقصه، نقشه های دقیق تر، نشان دادن تمام ویژگی های فضا در مقیاس وسیع تر خواهد بود تا پیمانکار بتواند قیمت کار را بپردازد. نقشه کشی ساختمان خود را از ما بخواهید. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید. نقشه ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید.

۴) پلن های سقف را بخوانید. در اینجا، معمار نوع، ارتفاع و ویژگی های دیگر سقف ها را در مکان های مختلف در ساختمان نشان می دهد. طرح های سقف ممکن است برای طرح های مسکونی طراحی شده باشد. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی آموزش نقشه کشی ساختمان خود را اماده کنید. نقشه ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید

۵) طرح قاب سازی سقف را بخوانید. این صفحات طرح بندی برای تخته و الوار، تیرهای چوبی، تیرهای چوبی، تیرهای نوار و یا دیگر اعضای قاب سازی سقف، و همچنین پوشش کف و جزئیات بام را نشان می دهد. نقشه ساختمان خود را از ما بخواهید.

۶) دفعات بازدید: برنامه پایان این معمولا یک جدول لیست تکمیل های مختلف در هر اتاق فرد است. این باید رنگ رنگ برای هر دیوار، نوع کف و نوع رنگ، ارتفاع سقف، نوع و رنگ، پایه دیوار، و دیگر یادداشت ها و جزئیات برای ساختن پایان در مناطق ذکر شده است. نقشه کشی ساختمان خود را از ما بخواهید. نقشه ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید

آموزش نقشه کشی ساختمان

۷) پلن پنجره درب / پنجره را بخوانید. این جدول یک لیست از درب ها، توصیف باز، “دست” از درها، اطلاعات پنجره (اغلب از طرح طبقه، به عنوان مثال، پنجره یا نوع درب “A”، “B”، و غیره). همچنین ممکن است جزئیات نصب (برش ها) برای اندازه گیری ها، روش های پیوست و مشخصات سخت افزاری را شامل شود. ممکن است یک برنامه جداگانه برای پنجره ها و درب ها نیز وجود داشته باشد (اگر چه تمام پروژه ها انجام نمی شود). مثلا یک پنجره می تواند “پایان میل، آلومینیوم” باشد، درب ممکن است “چوب ” باشد. نقشه کشی ساختمان خود را از ما بخواهید. . برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید.

۸) جزئیات باقیمانده را بخوانید. این ممکن است شامل چیدمان حمام، موارد مورد (کابینت)، لوازم جانبی کمد و سایر عناصر که به طور خاص در شیت های دیگر مشخص نشده باشد. مانند، اما نه محدود به: جزئیات بتن، جزئیات درب و پنجره، جزئیات سقف و فلش، جزئیات دیوار، جزئیات درب، عرشه به جزئیات دیوار و دیگران. هر پروژه متفاوت است و ممکن است یا ممکن است شامل موارد دیگری باشد.

سطح جزئیات (LOD) توسط هر معمار برای هر پروژه تعیین می شود. روند رو به رشد معماران بیشتر و نه کمتر است، زیرا قراردادی ها پس از آن حدس می زنند و می توانند به راحتی درک کنند چه چیزی باید شامل شود و چه چیزی باید به قیمت آن پرداخت. برخی از سازندگان ممکن است یا ممکن است در مورد LOD نظر نداشته باشند، اما این مربوط به آنچه معمار مجاز است که طراحی پروژه را انجام دهد. شما میتوانید ب

۹) ارتفاع ها را بخوانید اینها از منظر بیرونی هستند، نشان دهنده مواد مورد استفاده در دیوارهای بیرونی (آجر، گچ، وینیل و غیره)، محل پنجره ها و درهای از یک طرف، سقف های سقف و دیگر عناصر قابل مشاهده از بیرون است. . برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید.

نقشه کشی ساختمان به وسیله خواندن برنامه های باقیمانده

۱) طرح های ساختاری را بخوانید. طرح های ساختاری معمولا با”S” شماره گذاری می شوند، همانطور که در “S 001” این برنامه ها شامل تقویت، بنیادها، ضخامت های اسلب و مواد قاب سازی (چوب، بلوک بتونی، فولاد سازه ای، بلوک بتنی و …) می باشد. در اینجا جنبه های مختلف طرح های ساختاری است که شما باید بخوانید:

طرح پایه در نقشه کشی حرفه ای ساختمانی

این شیت اندازه، ضخامت و ارتفاع پایه ها (پایه ها) را با توجه به قرار دادن میله های تقویت کننده (میلگرد) نشان می دهد. این مکان ها برای پیچ و مهره های پیچیده یا جوش های صفحه جوش برای فولاد ساختاری و دیگر عناصر را یاد می گیرد. پلن پایه اغلب در صفحه اول یادداشت های ساختاری، و همچنین یادداشت ها در مورد الزامات تقویت، الزامات قدرت شکست بتن و سایر اظهارات کتبی برای نقاط قوت ساختاری و الزامات تست نشان داده شده است. نقشه ساختمان خود را از ما بخواهید. . برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید. نقشه ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید

طرح قاب. این نشان می دهد که مواد مورد استفاده برای طراحی ساختمان. این ممکن است شامل ستون های چوبی یا فلزی، واحدهای سنگ تراشی بتنی یا فولاد ساختاری باشد. . برای تهیه نقشه کشی ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید.

طرح های ساختاری متوسط. این برای ساخت چند طبقه، که در آن هر سطح ممکن است نیاز به ستون پشتیبانی، پرتوهای، تخته سنگ، عرشه، و دیگر عناصر استفاده می شود. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید.

۲) طرح لوله کشی را بخوانید. صفحات طراحی لوله کشی با “P” شروع می شوند. این شیت ها محل و نوع لوله کشی موجود در ساختمان را نشان می دهد. توجه: اغلب اسناد طراحی خانه شامل طرح های لوله کشی نیستند.

لوله کشی خشن در این شیت، محل نصب لوله ها را نشان می دهد که برای نصب اتصالات لوله کشی برای تامین آب، تخلیه / زباله ها و سیستم های تهویه مطبوع می شود. این به ندرت در یک مجموعه مسکونی از اسناد، مانند یک اقامتگاه خانوادگی تنها قرار می گیرد.

طرح طبقه بندی لوله کشی این شیت محل و نوع اتصالات لوله کشی را نشان می دهد و همچنین لوله های مسیری (سربار یا از طریق دیوارها) برای آب آشامیدنی و تخلیه، زباله ها و دریچه ها اجرا می شود. این طرح ها گنجانده شده است، اگر چه اکثر معماران (برای خانه های تک خانواده) قبلا محل نصب لوله کشی را در برنامه های طبقه خود نشان می دهند. نقشه ساختمان خود را از ما بخواهید. . برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید.

۳) نقشه های مکانیکی را بخوانید. صفحات مکانیکی با “M” شروع می شوند. این شیت یا شیت محل نصب تجهیزات تهویه مطبوع (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع)، کار مجوز، و لوله کشی میبرد و همچنین سیم کشی کنترل را نشان می دهد. این به ندرت برای خانه های تک خانوادگی نشان داده می شود. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید.

۴) پلن برق را بخوانید. نقشه های الکتریکی با عدد “E” شماره گذاری می شوند. این شیت محل مدارهای الکتریکی، جعبه های پانل و اتصالات در سراسر ساختمان، و همچنین سوئیچ ها، سوپاپلن ها و ترانسفورماتورها را در صورت وجود در ساختمان نشان می دهد.

صفحات ویژه در صفحات طرح الکتریکی ممکن است جزئیات “riser” باشند، پیکربندی سیم کشی منبع تغذیه، برنامه های پانل، شناسایی آمپر ها و مدارهای قطع کننده خاص و یادداشت های مربوط به انواع و اندازه گیری سیم ها و اندازه های کانال را نشان می دهد. بعضی از این اطلاعات ممکن است در اسناد خانوادگی منزل یا نه باشد.

نقشه برداری ساختمان

تهیه نقشه کشی ساختمان خود از تجربیات مهندسان شیک و پیک

۵) پلن های محیطی را بخوانید. این همچنین به عنوان BMP (Best Practices Management) شناخته شده است. این شیت حاوی مناطق حفاظت شده پلن، برنامه های کنترل فرسایش و روش های جلوگیری از آسیب زیست محیطی در طول ساخت و ساز است. ممکن است جزئیات در نقشه ساختمان های BMP، تکنیک های حفاظت درختی، الزامات نصب نرده ها و شرایط آب و هوایی نظیر آب آشامیدنی، وجود داشته باشد. الزام برای یک پلن BMP از بخش حفاظت از محیط زیست محلی، ایالتی و یا مؤسسات حاکم ملی شما می آید. این ممکن است بسته به نوع اداره مجازات برای خانه های تک خانواده مورد نیاز نباشد. نقشه ساختمان خود را از ما بخواهید. نقشه ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید

۶) می دانید که تمام طرح های لوله کشی، الکتریکی و مکانیکی نمودار ها هستند. ابعاد به ندرت داده می شود و مسئول سازنده است تا مکان بندی ابزار را هماهنگ سازد تا با کد ساختمان و نقشه ساختمان های معماری مطابقت داشته باشد. مطمئن شوید که لوله کشی واقع شده است به طوری که آن را مطابق با محل مورد نظر از لوله کشی وسایل. همین امر برای سیم کشی برق برای برق و وسایل روشنایی است. . برای تهیه نقشه ساختمان خود از مهندسان معمار ما در اوستا معمار کمک بگیرید. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید.

به دست آوردن درک عمیق از نقشه های ساختمانی

۱) بیاموزید چگونه از یک طرح ساختمان معماری استفاده کنید. برای انجام این کار، شما باید عنصر ساخت و ساز شما را بررسی کنید تا بخشی از کار خود را اجرا کنید. اگر محل ساختمان را تعیین می کنید، ابتدا به طرح سایت برای مکان ساختمان های موجود، ساختارها یا خطوط املاک نگاه کنید تا یک نقطه مرجع برای اندازه گیری رد پای ساختمان خود داشته باشید. بعضی از برنامه ها به سادگی موقعیت شبکه مختص را با استفاده از northings و eastings ارائه می کنند و برای تعیین این نکات، باید یک ترمینال “ایستگاه” کامل را در اختیار داشته باشید. شما می توانید با مهندسان سایت اوستا معمار به راحتی نقشه ساختمان خود را اماده کنید. نقشه کشی ساختمان را به راحتی از سایت ما بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *