نمای ساختمان ویلایی و مسکونی

نمای ساختمان

مشاهده کلیپ نمای شگفت انگیز ساختمان فیلیپس

اجرای انواع نمای ساختمان مسکونی و ویلایی با مناسب ترین قیمت در مجموعه نیم رخ طلایی

مجموعه هنری و تخصصی نیم رخ طلایی یکی از برترین مجموعه های هنری در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی منزل می باشد. این مجموعه هنری دارای متخصصین مجرب است. متخصصین ما انواع نمای ساختمان ویلایی,  مسکونی،  یک طبقه نمای ساختمان دوطبقه، سه طبقه رومی و شیشه ای را با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت بدون هیچ خطایی در کترین زمان ممک برای شما انجام می دهند. جهت اطلاع از قیمت ها با مشاورین و متخصصین ما تماس بگیرید. بهترین نوع خدمات در کمترین زمان ممکن با مناسب ترین قیمت در مجموعه هنری شیک و پیک

نمای ساختمان یکی از مهمترین عناصر بخش خارجی ساختمان است. طراحی آن موضوعیست که هم برای ساکنان آن بنا و هم همسایگان و اطرافیان از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود یک سری محدودیت ها و شرایط نامساعد اقتصای، مهندسان عمران در این حوزه سعی دارند تا با ابزار ساده و امکانات موجود دراختیار خود، به طراحی با اشکال جذاب و زیبا بپردازند. در سال های اخیر در اکثر کشور ها نمای ساختمان شیشه ای یا پوسته یخی بسیار پرکاربرد بوده و در تمام گوشه کنار شهر ها این نوع از نما مشاهده می شود. با وجود محدودیت های زیاد، طراحی های خلاقانه ای برای نمای ساختمان بوجود آمده اند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

استفاده از پنل های خورشیدی

در دوره ای که از نمای شیشه ای به عنوان طرح پرکاربرد نمای ساختمان یاد می شود، بکارگیری از پنل های خورشیدی باید به وفور دیده شود. اما نکته اینجاست که تعداد کمی این طرح را بکار می برند و آن دسته ای هم که از این طرح استفاده می کنند، نتوانسته اند طرح شکیلی پیاده سازی کنند. تکنولوژی نمای ساختمان شیشه ای امکانات فراوانی در اختیار شما قرار می دهد از جمله تولید برق، کاهش صداهای آزاردهنده و غیره که در واقع شکل جدیدی از نما های قدیمی تر را ارائه می دهد. ساختمان “نیو بلائوهاوس” در آلمان یکی از طرح های پیشرفته در حوزه ی انرژی را به معرض نمایش قرار می دهد که نمونه زیبا از این نوع نمای ساختمان است. این نما به صورت شیب هایی در تضاد هم و با استفاده از شیشه هایی با خاصیت شکست نور ساخته شده است.

نمای ساختمان زیبا

تاثیرات دیوار نگاری در نمای ساختمان آجری و شیشه ای

دیوار نگاری به مثابه یک رسانه است که پیامی را منتقل می کند. (برای مشاهده خدمات شیک و پیک در زمینه دیوارنگاری کلیک کنید) دیوار نویس ها یا هنرمندان گرافیست از این نوع نمای ساختمان استفاده می کنند تا انتقاد یا اعتراضی را نسبت به یک فرمان یا عقیده را نشان بدهند و از آن دسته از نمای ساختمانی ای است که بسیار مورد توجه قرارگرفته. دیوار نوشته ی “دختر تاب سوار” در ایالات متحده نمونه ای از این نمای ساختمان است که روی دیوار ساختمانی در یک پارکینگ نوشته شده و پیام اعتراض آمیزی در مورد کمبود مکان های امن برای بازی کودکان در شهر مذکور می باشد.

نمای ساختمان آجری و شیشه ای

نورپردازی شیک و تاثیر آن در نمای ساختمانها

طراحی به صورت نورپردازی همچنان که باعث افزایش امنیت بنا و به ویژه مشهور شدن آن ساختمان می گردد، دارای معماری خیره کننده ای نیز می باشد. دیوار ساختمان “گرین پیکس مدیا” در شهر پکن یکی از نما های پیشگام در نمای ساختمان به صورت نورپردازی است و دارای پایداری یکپارچه و برخوردار از تکنولوژی های دیجیتالی می باشد و پرده نمایش یکی از شرکت های سرگرمی بزرگ در کشور چین در مناسبت های خاصی روی آن به نمایش در می آید. این بنا، بزرگترین ساختمان دنیاست که در آن از رنگ هایی به صورت ال ای دی به کار می رود که همین امر آن را به برترین سازه در حوزه ارتباطات هنری دیجیتال مبدل کرده است. پرده نمایش شیشه ای آن شامل تراکمی از ۲۰۰۰ مترمربع پوسته تعاملی است و از یک سیستم یکپارچه متشکل از نیروزا های نوری برخودار می باشد که برای اولین بار در کشور چین ساخته شده است. این ساختمان عظیم یک پروسه ی خودگردان طبیعی را دنبال می کند؛ بدین گونه که در هنگام روز انرژی خورشیدی را در خود ذخیره کرده و با بهره گیری از سنسوری، از آن به منظور روشن کردن صفحه نمایش در هنگام تاریک شدن هوا استفاده می کند. با انجام یک سری تنظیمات ، نمای ساختمان در یک تعامل با اجزای داخلی و بیرونی آن، به یک نمایشگر بازی و سرگرمی عمومی مبدل می شود.

الهام گرفتن از طبیعت در طراحی نمای ساختمان

الهام گرفتن از طبیعت در طراحی نمای ساختمان

طبیعت مجموعه کاملی است از انواع خلاقیت ها که می توان با الهام گرفتن از آن بسیاری از مشکلات طراحی را برطرف کرد و نمای ساختمان را به شکل های ظریف و موزونی که در طبیعت وجود دارد طراحی کرد. زمانی که عضوی از طبیعت دچار مشکل می شود، سیرتکامل این عضو ناقص را ترمیم می کند و در مواردی آن را از بین برده و عضو سازگار دیگری جایگزین آن می نماید. انسان ها نیز این توانایی را دارند تا با الهام از طبیعت نقص های محیط پیرامون خود را اصلاح کنند. برگرفتن از راه کار های طبیعت در طراحی نمای ساختمان بسیار به جذابیت نمای آن اضافه می کند و چون ذاتا انسان به طبیعت علاقه دارد، به شدت جذب این نوع نمای ساختمان می شود. “سئول کِمیون۲۰۲۶” در کره جنوبی ساختمان بسیار بزرگی است که طراحی آن به شکل کندو های زنبورعسل است. این بنا تنها یک تقلید از طبیعت نیست، بلکه یک نمای ساختمان با روح و پرانرژی از کندوی زنبورعسل است که به تناسب هرچه تمام تر شکل گرفته. تمام فضاهای داخلی برج های ساختمان، از اتاقک های مجزای کندو مانند ساخته شده است. نمای ساختمان شامل طرح های شش ضلعی می باشد که معماری منحصر به فردی را بوجود آورده است. سوراخ شش ضلعی های نمای ساختمان با انواع مختلفی از شیشه ها پوشیده شده است. فناوری آبرسانی در این سازه به شکلی است که در تابستان نزدیک به ۳۰% محیط را خنک تر کرده و از گرمای محیط می کاهد و همچنین پنجره های شیشه ای ساختمان را که متأثر از آلودگی هوای شهر پکن کثیف می شوند، تمیز می کند.

نمای سبز در ساختمانها

نمای سبز در ساختمانها

در نمای ساختمان سبز، از یک سری گیاهان بالارونده که روی دیوار رشد می کنند در امتداد دیواره های بنا و از گیاهان باغچه ای در قسمت های پایینی و بخش های مختلف نمای ساختمان به صورت طبقه ای استفاده می شود. نمای سبز علاوه بر زیباسازی نمای ساختمان در خنک سازی محیط نیز نقش بسزایی دارد و شاخ و برگ گیاهان دورتادور محیط سایه انداخته و در مجاورت سازه هوای مطبوعی بوجود می آورند که سبب جذب بیشتر افراد به این گونه محیط ها و محبوبیت آن می گردد. “هتل بِیبیلون” واقع در بخش ساحلی ویتنام، دارای فضایی پرانرژی و چشمگیر می باشد و به منظور استراحت و آرامش ذهنی مهمانانی که به این منطقه سفر می کنند ساخته شده. نمای ساختمان این سازه را زمینه ای سبزرنگ با دیواره هایی از بتن های پیش ساخته با منفذ های چوبی تشکیل می دهد. طرح دلپذیر این ساختمان علاوه بر زیبایی، دارای مزیت هایی از جمله جلوگیری از نفوذ مستقیم نورخورشید و تزریق اکسیژن بیشتر در محیط است و نفس کشیدن را روح بخش می نماید. علاوه بر موارد ذکر شده در زیبا سازی نمای ساختمان، یک سری طرح های فرعی نیز در این بین وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

نمای ساختمان دو پوسته ای

نمای ساختمان دو پوسته ای

نمای ساختمان دو پوسته ای زمانی استفاده می شود که سازه از دو پوسته تشکیل شده و محفظه ای بینشان وجود دارد که هوا در بین آن ها ردوبدل می شود. این تهویه هوا می تواند یک سیستم مکانیزه یا یک فرآیند طبیعی وزش باد باشد.

نمای سپری ساختمان

سیستم دو چهره ای

این نمای ساختمان متشکل از یک پرده نمایش معمولی یا یک دیواره متراکم وابسته به گرما با پوششی از شیشه های پوسته یخی می باشد. پوشش بیرونی ممکن است از شیشه های بریده بریده یا لعاب های عایق کاری شده و ایمن باشد.

نمای سپری ساختمان

این نوع نما از سیستمی با دو لایه ی شیشه ای لعابی مجزا که با فاصله ی بین ۲۵۰ تا ۹۰۰ میلیمتر روی هم قرارگرفته اند شکل گرفته و هوای تازه از لابلای آن ها تحت کنترل یک سری تجهیزات، عبور می کند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *